aktywator skrętu

Jak najlepiej dbać o kręcone włosy?

Każda kobieta marzy o pięknych i zdrowych włosach. Niezależnie od tego, czy są długie, czy krótkie, farbowane czy w naturalnym kolorze, proste czy kręcone – mają być lśniące i mocne. Nie zawsze jest to łatwe zadanie. Najbardziej niesforne często bywają loki. Jak je okiełznać?

Czym charakteryzują się kręcone włosy – najczęstsze problemy

Włosy kręcone, najczęściej są dość suche. Bez odpowiedniej pielęgnacji mogą przesuszać się jeszcze bardziej. Z drugiej strony, gdy będzie się je zbytnio obciążać, mogą przetłuszczać się u nasady. Niestety, bardzo lubią się także puszyć, wtedy uzyskuje się tzw. wygląd baranka. Charakterystyczne dla loków jest także łapanie przez nie każdej wilgoci, dlatego ich właścicielki nie przepadają za deszczową czy dżdżystą pogodą.

Warto wspomnieć, iż kręcone włosy zwykle są dość delikatne oraz niezwykle wrażliwe na wszelkiego rodzaju uszkodzenia i złamania.

Główne zasady pielęgnacji włosów kręconych

Jak widać, właścicielki kręconych włosów mają niełatwe zadanie, chcąc odpowiednio zadbać o swoje loki. Pierwsza zasada pielęgnacji polega na odpowiednim myciu głowy. Już na tym etapie trzeba być bardzo delikatnym. Warto wybierać łagodne szampony i maski. Kosmetyki najlepiej jest spłukiwać letnią wodą (nigdy gorącą, gdyż to bardzo osłabi cebulki włosa). Można też spróbować myć włosy samą odżywką.

Konieczne jest także odpowiednie nawilżenie. Wspomnianą wyżej odżywkę należy stosować przy każdym myciu. Dodatkowo warto korzystać z maski (1-2 razy w tygodniu), a także olejować końcówki włosów.

By uzyskać piękne loki, warto zadbać o odpowiednią stylizację. Do tego celu służy aktywator skrętu włosów od Cocolita. Wgniata się go w mokre (ociekające wodą) włosy po każdym myciu. Kosmetyk ten bywa wzbogacany wartościowymi składnikami, np. masłem shea, jak choćby aktywator skrętu Cantu. Dzięki niemu, po wyschnięciu włosy będą wyglądać jak po wyjściu od fryzjera.

Jak widać, pielęgnacja włosów kręconych nie musi być skomplikowana. Warto jednak pamiętać o kilku zasadach i zaopatrzyć się w dobrej jakości kosmetyki dedykowane lokom jak choćby Cantu aktywator.