Szczotka do włosów – jaką wybrać?

Chociaż większość z nas nie zwraca specjalnej uwagi na szczotkę do włosów, prawda jest taka, że pełni ona bardzo ważną rolę i warto poświęcić jej wyborze nieco więcej czasu. Na co zwrócić uwagę wybierając szczotkę?

Szczotka dopasowana do rodzaju włosów

Obecnie wybór jest tak duży, że trudno podjąć decyzję, jaka szczotka do włosów będzie najlepszym rozwiązaniem. Możliwości jest nieskończenie wiele – są modele plastikowe, drewniane, z naturalnych włosiem, także każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Ważne jest to, aby szczotka była dopasowana do rodzaju włosów, jakie posiadamy. Do cienkich i rzadkich włosów dobrze sprawdzą się takie wykonane z naturalnego włosia na przykład włosia dzika. Ponieważ takie szczotki zawierają kreatynę, to za każdym szczotkowaniem wzmacniamy swoje włosy. Nie brakuje także modeli plastikowych, które również nie są takim złym rozwiązaniem, jak mogłoby się wydawać, będą odpowiednie dla długich włosów, które są trudne w rozczesywaniu. Doskonale sprawdzą się też modele drewniane, które rozczeszą, nawet bardzo splątane włosy. Szczotka musi być dopasowana do indywidualnych potrzeb każdego z nas, dlatego warto przetestować różne opcje.

Jak czesać włosy?

Po pierwsze nie warto czesać włosów, które są mokre, ponieważ takie są bardzo podatne na zniszczenie, szczególnie jak będziemy je mocno szarpać. Specjaliści radzą rozczesywać włosy z głową do dołu, począwszy od szyi do czoła. Najlepiej wykonywać ten zabieg dwa razy dziennie przez minutę, dzięki temu dodatkowo pobudzamy ukrwienie i odżywiamy cebulki włosów. Co więcej, dzięki temu można pozbyć się nadmiaru sebum, łupieżu, martwych włosów, które wypadły. Czesanie włosów ma bardzo korzystny wpływ na jakość włosów, dlatego warto to robić regularnie nie mniej niż przez minutę.

Wybór szczotki oraz odpowiednie szczotkowanie włosów, sprawią, że włosy będą w dużo lepsze kondycji, będą wyglądać na zdrowsze, bardziej zadbane i co ważniejsze będą mogły nieco szybciej rosnąć, co jest dobrą opcja dla osób, które chcą je zapuścić.