Czy warto używać konturówki do ust?

20 – 30 lat temu konturówki do ust rządziły w kosmetyczkach naszych mam. Nie było kobiety, która swojego makijażu nie dopieściła staranną kreską wokół ust. Po latach konturówka do ust znów wraca do łask i jest bardzo chętnie stosowana przez panie w różnym wieku dla lepszego efektu. Jak jej używać i na jaki kolor najlepiej postawić?

Konturówka do ust

Konturówka do ust przydaje się nie tylko paniom, które posiadają małe, wąskie usta. Również te, które są właścicielkami dużych, ponętnych ust – chętnie sięgają po konturówkę dla lepszego, elegantszego efektu w makijażu. Konturówki do ust sprawiają, że można szybko delikatnie powiększyć sobie usta, zniwelować ich pewne niedoskonałości oraz nadać im ponętny kształt. To dzięki nim, niektórym paniom lepiej i wygodniej maluje się usta.

Precyzyjna kreska

Malując usta pomadką, szczególnie matową – nie zawsze od razu uzyskuje się perfekcyjny efekt. Dlatego też, dzięki konturówce – łatwiej obrysować kształt ust, nadać im określony wygląd oraz delikatnie powiększyć je lub zmniejszyć. Konturówka do ust powinna być kolorystycznie bardzo zbliżona albo do koloru samych ust, albo do odcienia pomadki, która będzie wraz z nią nałożona. Tylko taka kompozycja bowiem da stylowy make-up, który utrzyma się co najmniej przez kilka godzin.

Jaką konturówkę wybrać?

Najlepiej postawić na jeden, dobry i sprawdzony model od marki, którą dobrze znamy. Jeśli mamy problem w wyborze odpowiedniego odcienia – warto poprosić o pomoc specjalistów czyli sprzedawczynie w drogeriach, które dzięki rożnym wzornikom pomogą dobrać nam idealny odcień do naszych ust. Taka konturówka będzie uniwersalna. Spokojnie można bowiem będzie używać jej do pomadek i szminek, które kolorystycznie zbliżone są do naszych ust. Wiele pań decyduje się również na konturówkę w odcieniu skóry – pomaga ona bowiem wykonać precyzyjny makijaż ust.