Idealna pomadka do ust – jak ją wybrać?

Wiele pań stojąc przez półką ze szminkami ma zazwyczaj nie lada wyzwanie – który kolor wybrać? Producenci akcesoriów do makijażu z miesiąca na miesiąc bowiem prześcigają się w tworzeniu nowych pomadek w bardzo innowacyjnych kolorach i konsystencjach. Które z nich są najchętniej zatem wybierane przez klientki? Poniżej, kilka wskazówek.

Uniwersalne pomadki

Panie w ostatnim czasie stały się bardzo rozsądne na zakupach – co oznacza, że wybierają produkty uniwersalne, których użyją wielokrotnie. Skończyła się era kupowania pomadki pod kolor sukienki lub tylko na wyjątkową okazję. Większość z nas woli zainwestować więcej, w dobry produkt sprawdzonej marki, który spokojnie posłuży nam zarówno na co dzień, jak i na większe wyjścia. Strzałem w dziesiątkę będzie zatem szminka do ust w kolorze najbardziej zbliżonym do naszego naturalnego koloru, która zawsze będzie znajdować się w naszej torebce, i którą można poprawić makijaż w zaledwie kilka sekund.

Matowa pomadka w mocnym, intensywnym kolorze

Niektóre panie najlepiej czują się jednak w mocnym, intensywnym kolorze ust. Kochają one czerwienie, fiolety oraz róże, które dodają im kobiecości, seksapilu i klasy. Dlatego też, stylistki radzą, by również i taki kolor znalazł się w naszej kosmetyczce. Idealna będzie matowa pomadka do ust w naszym ulubionym, żywym kolorze. Taki make-up sprawdzi się na ważnych spotkaniach biznesowych, na imprezach oraz na randkach. Wiele pań, które nie boją się wyglądać drapieżnie na co dzień – równie chętnie malują na co dzień mocno usta.

Konsystencja

Szminka do ust powinna być dobrze dobrana do właściwości naszych ust. Jeżeli panie mają suche, spierzchnięte usta – powinny kupić dobrą szminkę o właściwościach nawilżających. Te panie, które nie narzekają na swoje usta – mogą sobie pozwolić na matowe pomadki, które są dość wymagające, gdyż widać na nich wszelkie niedoskonałości.