Jak dobrać cienie do powiek?

Panie muszą mieć świadomość, że właściwie dobrane cienie do powiek są w stanie zdziałać cuda. Pozwolą bowiem kobiecie nie tylko na podkreślenie koloru oczu, ale również wymodelowanie ich kształtu. Ponadto cienie do powiek są także w stanie przyczynić się do optycznego powiększenia oczu. Dobór cieni do powiek jest jednak znacznie trudniejszym zadaniem niż mogłoby się wydawać.

Dlaczego warto zaopatrzyć się w matowe cienie do powiek?

Matowe cienie do powiek stanowią doskonałą bazę pod perłowe cienie – https://darmarsklep.pl/cienie-do-powiek . Rekomendowane jest zatem stosowanie ich właśnie w taki sposób. Warto zaznaczyć, że jeżeli mat będzie stosowany samodzielnie, może prezentować się zbyt płasko. Zalecane jest przełamanie go połyskującym akcentem. Przedstawicielki płci pięknej mogą także podjąć decyzję o wyborze dwóch odcieni matu. W ten prosty sposób zapobiegną także niechcianemu efektowi płaskiej powieki oraz ciężkości.

Kiedy świetnym rozwiązaniem będą perłowe cienie do powiek?

Perłowe cienie do powiek rekomendowane są przede wszystkim do wieczorowego makijażu. Koniecznie należy zaznaczyć, że ich celem jest przede wszystkim rozjaśnienie spojrzenia, a także dodanie oczom odpowiedniego blasku. Warto wiedzieć, że produkt zawiera w składzie substancje, które odbijają światło, gwarantuje to powiece odpowiedni błysk. Trzeba zaznaczyć, że nawet dobre cienie do powiek, gdy zostaną zastosowane w nadmiarze mogą uwydatniać zmarszczki. Rekomendowane jest zawsze uważanie z ich aplikacją.

Jakie są największe atuty cieni wypiekanych?

Cienie wypiekane różnią się od cieni klasycznych przede wszystkim specjalną techniką jeżeli chodzi o wytwarzanie. Warto bowiem wiedzieć, że cienie wypiekane są w piecach przez odpowiednią ilość czasu. W ten sposób ich struktura będzie:

  • twarda
  • zbita

Do zdecydowanie najczęściej wymienianych zalet cieni wypiekanych należy zaliczyć strukturę i konsystencję.