preparat na cellulit żel

Skąd bierze się cellulit?

Cellulit jest problemem, z którym boryka się większość kobiet. Głównie pojawia się on na udach, pośladkach, biodrach, a nawet na brzuchu. Zwykle jest on bardzo widoczny i nie ma żadnego sposobu na to, by go ukryć. Na szczęście dobry zestaw antycellulitowy może pomóc w pozbyciu się go… przynajmniej na jakiś czas, bo niestety – ale nie ma możliwości, by pożegnać się z nim na stałe. Skąd się bierze cellulit?

Odkładanie się tłuszczu

Cellulit powstaje na skutek odkładania się tkanki tłuszczowej w wymienionych już częściach ciała. Tkanka ta wywiera nacisk na tkankę łączną, co sprawia, że staje się ona bardziej zbita. W ten sposób powstają widoczne gołym okiem nierówności, które nazywane są pomarańczową skórką. Grudki tłuszczu są miękkie w dotyku i szczególnie dobrze je widać po delikatnym ściśnięciu skóry w dłoniach.

W bardziej zaawansowanych przypadkach cellulit jest widoczny już z daleka i bez trudu można zobaczyć go nawet na zdjęciach. Z tego powodu warto stosować preparaty na cellulit. Niektóre z nich w swoim składzie zawierają silikony, które umożliwiają natychmiastową poprawę stanu skóry. Silikon wyrównuje skórę i zmniejsza widoczność skórki pomarańczowej. Warto jednak pamiętać, że takie kosmetyki nie pomagają usunąć cellulitu, a jedynie go ukrywają. Oznacza to, że krem ściera się oraz zmywa pod wpływem wody, a skóra jest wtedy znów nierówna, a skórka pomarańczowa dobrze widoczna.

Nadmiar wody

Oprócz cellulitu tłuszczowego istnieje też cellulit wodny. Jest to skutek zatrzymywania wody w organizmie i niestety, ale nie każdy krem na cellulit sobie z nim poradzi. Zwykle by się go pozbyć, konieczne jest wprowadzenie zmian we własnej diecie. Często też należy zdecydować się na korzystanie z suplementów diety, które umożliwiają usuwanie zmagazynowanej wody w organizmie. Taka skórka pomarańczowa na pierwszy rzut oka nie różni się od tej, która jest spowodowana odkładaniem się tłuszczu, więc jej zdiagnozowanie nie należy do łatwych zadań. Na szczęście poprawna pielęgnacja sprawdza się niezależnie od rodzaju cellulitu.