serum antyoksydacyjne

Przywróć blask i jędrność skóry twarzy z serum antyoksydacyjnym

Skóra twarzy jest najbardziej narażona na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych i bardzo szybko widoczne są na niej oznaki zmęczenia i starzenia się. Do zachowania zdrowego i młodego wyglądu skóry nie wystarczy dobry krem – pielęgnacja poranna i wieczorna powinna być wzbogacona o skoncentrowane serum, które pobudzi komórki do regeneracji.

Zmniejsz skutki działania wolnych rodników

Wolne rodniki, które odpowiadają za przyspieszenie naturalnych procesów starzenia się komórek, mogą być unieszkodliwiane poprzez substancje przeciwutleniające, czyli tak zwane antyoksydanty. Równowaga pomiędzy wolnymi rodnikami, czyli pojedynczymi atomami, które odpowiadają za uszkodzenia struktury białek, a antyoksydantami zapewnia zdrowy wygląd skóry i prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

O ile do właściwej równowagi w organizmie, która przedkłada się na funkcjonowanie organów potrzebna jest odpowiednia dieta, bogata w substancje antyoksydacyjne, tyle do utrzymania zdrowej i młodej skóry twarzy, potrzebne są czynniki zewnętrzne. Najlepszym sposobem utrzymania pięknej skóry twarzy, szyi i dekoltu jest codzienna pielęgnacja przy użyciu specjalistycznych kosmetyków. Oczywistym jest, że prawidłowe odżywianie i unikanie używek może mieć bardzo dobry wpływ na kondycję skóry, jednak z różnych względów nie zastąpi to właściwej pielęgnacji. Obecnie, zanieczyszczenie środowiska jest tak duże, że trudno zdobyć prawdziwe zdrowe i ekologiczne produkty spożywcze. Warto więc posiłkować się odpowiednimi kosmetykami, by uzyskać efekt zdrowej i młodzieńczej skóry.

Serum antyoksydacyjne – sprawdź jak wiele możesz zmienić

Serum antyoksydacyjne to kosmetyk polecany dla kobiet w każdym wieku. Skóra twarzy starzeje się najszybciej, a pierwsze zmarszczki i oznaki zmęczenia widoczne są już u dwudziestolatek. Dlatego najlepiej już w młodym wieku rozpocząć świadomą i bogatą w składniki odżywcze pielęgnację skóry twarzy. Szczególnie ważne jest to dla pań żyjących w dużych miastach, gdzie skóra musi codziennie zmagać się z:

  • niebezpiecznym działaniem zanieczyszczeń powietrza,
  • ubogim nawilżeniem powietrza,
  • życiem w ciągłym pędzie, obarczonym wieloma stresami dnia codziennego,
  • pracą w klimatyzowanych pomieszczeniach,
  • prowadzeniem życia nocnego,
  • paleniem papierosów, 
  • spożywaniem zwiększonych ilości alkoholu.

Wielu niepożądanych czynników nie da się wyeliminować lub nawet zminimalizować, dlatego warto przejść na świadomą pielęgnację skóry. Przyniesie to wymierne efekty w postaci zahamowania procesów starzenia wywołanych czynnikami zewnętrznymi. Skóra będzie wyglądała na młodszą, bardziej wypoczętą i nabierze zdrowego kolorytu.

Serum antyoksydacyjne wzmacnia procesy obronne skóry, poprawia jej koloryt i wyrównuje strukturę. Dodatkowe kosmetyk ten odżywia skórę i nawilżaj jej najgłębsze partie.

Jak używać serum antyoksydacyjnego

Każdego dnia warto poświęcić dosłownie kilka minut na wykonanie delikatnego masażu skóry z użyciem serum antyoksydacyjnego. Działanie kosmetyku będzie silniejsze, jeżeli manualnie wprowadzony zostanie w głąb skory. Najlepszą porą na stosowanie tego typu kosmetyków jest wieczór. Po dokładnym oczyszczeniu skóry twarzy, należy nałożyć kilka kropel kosmetyku i rozprowadzić go równomiernie po skórze twarzy, na szyi i dekolcie. Po kilku minutach, kiedy kosmetyk wchłonie się całkowicie, można nałożyć odpowiednią ilość stosowanego dotąd kremu na noc. Tak wykonywany rytuał, każdego wieczoru znacząco poprawi kondycję skóry i widocznie zmniejszy oznaki zmęczenia. Pierwsze zmarszczki będą wygładzone a przebarwienia rozjaśnione.