odżywka do włosów

Odżywki do włosów – najlepszy, a dobry produkt

W przeciwieństwie do szamponu, który ma za zadanie oczyścić włosy i skórę głowy, odżywki ciężko pracują, aby naprawić szkody wyrządzone włosom przez częste mycie i utrzymać je w dobrej kondycji.

Czym są odżywki do włosów? Jakie są dobre, a jakie najlepsze?

odżywka do włosów

W pielęgnacji włosów, termin „odżywki do włosów” odnosi się do produktów nawilżających, które są nakładane przed lub po umyciu włosów szamponem. Odżywka działa w celu utrzymania nawilżenia, gładkości i zdrowia włosów. Odżywka jest produktem do pielęgnacji włosów, który wnika w trzon włosa, pomagając włosom zachować wilgoć. Zapobiega również rozdwajaniu się końcówek, dzięki czemu włosy stają się bardziej podatne na układanie i zmniejsza się ryzyko ich łamania.
Nie wszystkie odżywki są takie same. Istnieją odżywki do włosów poddawanych zabiegom chemicznym, do włosów farbowanych, do włosów suchych, do włosów puszących się, do włosów kręconych, do włosów przetłuszczających się, do włosów cienkich; lista jest długa.
Najlepsze odżywki do włosów zawierają różne składniki, w tym substancje nawilżające, emulgatory i środki kondycjonujące. Środki nawilżające zmiękczają i nawilżają włosy; emulgatory oddzielają olej od wody; a środki kondycjonujące przywracają włosom ich naturalny blask. Są również ważne z punktu widzenia zapobiegania wypadaniu włosów.
Najlepsza odżywka powinna łatwo spłukiwać się z włosów, ale może być też produktem „bez spłukiwania”.

Jak stosować dobre odżywki do włosów?

Dobre odżywki do włosów jak te tutaj działają najlepiej, gdy są stosowane po umyciu włosów szamponem i przed ich rozczesaniem. Odżywkę należy równomiernie wetrzeć w skórę głowy i włosy. Pozostaw ją na włosach przez 5 do 10 minut. Dokładnie spłucz, a następnie wypłucz odżywkę (nie szampon).
Odżywkę nakładaj tylko na mokre włosy, nie na skórę głowy.