max factor podkład

Max Factor podkład – czego można od niego oczekiwać?

Max Factor podkład cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród przedstawicielek płci pięknej. Jest to kosmetyk kolorowy, a więc przeznaczony do makijażu. Może być używany zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje. Aby jednak można było być z niego zadowoloną, należy starannie go wybrać. Najważniejszy jest rzecz jasna dobór odpowiedniego odcienia. 

Max Factor podkład – jak działa?

Max Factor podkład to kosmetyk, od którego zdecydowana większość kobiet oczekuje właściwości kryjących. Co ciekawe, produkt o którym mowa, ma wyjątkowo dobrze ukrywać wszelkie niedoskonałości oraz przebarwienia. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż łączy on w sobie cechy:

  • podkładu
  • bazy
  • korektora

Wydaje się więc, że Max Factor podkład jest przykładem kosmetyku 3 w 1. Jego dodatkowym atutem jest wodoodporność. Można zatem spodziewać się tego, że podkład ten będzie wyjątkowo trwały i niestraszna będzie mu nawet deszczowa pogoda. Kosmetyk, o którym mowa jest dedykowany każdemu rodzajowi cery, a więc także tej wrażliwej i tłustej. W przypadku podkładów, dobra wiadomość jest taka, że można stopniować ich krycie. Jeśli ma się sporo do ukrycia, spokojnie można nałożyć na skórę dwie lub nawet trzy warstwy podkładu. Najlepiej robić to przy użyciu specjalnej gąbeczki lub ściętego pędzla.

max factor podkład do twarzy

O czym pamiętać przy wyborze podkładu?

Max Factor podkład dostępny jest w różnych odcieniach, jak zresztą większość tego typu kosmetyków. Każda przedstawicielka płci pięknej ma bowiem nieco inny odcień cery i mierzy się z innymi problemami. Na szczęście, w drogeriach dostępne są testery, dzięki którym każda kobieta może sprawdzić, który kolor pasuje jej najbardziej. Błędem jest jednak testowanie koloru podkładu na dłoni. Kosmetyk ten należy bowiem testować na twarzy, na którą będzie on aplikowany. Na zakupy do drogerii warto zatem wybrać się bez makijażu. Jeżeli będzie się miało wrażenie, że podkład stapia się ze skórą, oznacza to, że odcień został najprawdopodobniej dobrze dobrany. Jeżeli ma się trudności z samodzielnym doborem odpowiedniego odcienia podkładu, warto skorzystać z pomocy.