kolczyki do ucha

Piercing ucha – jak o niego zadbać?

Kolczyki w uszach są obecnie jedną z najpopularniejszych ozdób, na jakie decydują się zarówno kobiety jak i mężczyźni. Mimo prostoty wykonania, piercing ucha dalej jest traktowany jako inwazyjny zabieg, który ingeruje w nasze ciało. Jeśli więc chcemy, by nasze kolczyki w uszach zawsze świetnie się prezentowały, wówczas warto o nie odpowiednio zadbać.

Jak zadbać o piercing ucha tuż po przekłuciu?

Piercing ucha jest dość prostym zabiegiem, wykonywanym przy pomocy specjalistycznej igły – rzadziej przy pomocy pistoletu. Wraz z przekłuciem otrzymujemy kolczyki do ucha (takie), które wykonane są ze stali chirurgicznej. Podstawową zasadą jest dbanie o ich czystość i higienę tak, by nie dopuścić do nagromadzenia się bakterii. W pierwszych dniach po przekłuciu kolczyki w uchu warto więc regularnie odkażać – piercer z pewnością poleci nam odpowiednie kosmetyki, a także unikać nadmiernego dotykania. Rany po przekłuciu powinny się wówczas szybko zagoić, a nasze kolczyki w uszach powinny prezentować się estetycznie.

tytanowy kolczyk do ucha

Kiedy można wymienić kolczyki do uszu po przekłuciu?

Przyjęło się, że kolczyki do uszu, które dostajemy podczas wykonania zabiegu, powinny pozostać w dziurkach przez co najmniej 2 – 3 tygodnie. Wszystko jednak zależy od naturalnych predyspozycji naszego organizmu i od tego, jak szybko wygoją się miejsca przekłucia. Warto więc obserwować dziurki, a następnie wymienić kolczyki na inne w momencie, kiedy będą one całkowicie zagojone i pozbawione opuchlizny. Pamiętajmy jednak, by przed założeniem nowych kolczyków dokładnie je zdezynfekować.