Kosmetyki konopne dla dzieci

Kosmetyki konopne dla dzieci czy warto stosować?

Każdy rodzic wie, że delikatna skóra maluszka wymaga szczególnej pielęgnacji. U dzieci, gdzie granica między naskórkiem a skórą jest bardzo cienka, szybko może dojść do zadrapań, odparzeń od pieluszek, czy podrażnienia. Ważne jest więc stosowanie odpowiedniej linii kosmetyków, które zadbają o wrażliwą skórę i zabezpieczą jej warstwę ochronną.

Skóra małego dziecka

Choć oferta kosmetyków dla dzieci jest bardzo bogata, trudno znaleźć te odpowiednie i całkowicie bezpieczne dla młodej skóry. Przy ich wyborze, ważne jak nigdzie indziej, jest czytanie składów i porównywanie jakości kosmetyków. Utrzymanie odpowiedniej kondycji skóry dziecka i jej ochronnej funkcji nie może być pozostawione przypadkowi – wybór odpowiednich kremów i balsamów musi być dokładnie przemyślany, ponieważ małe dzieci są najbardziej narażone na alergiczne działanie składników zawartych w kosmetykach. Szeroki wybór znajdziesz na https://polskizielarz.pl/pol_m_Produkty-Konopne_Kosmetyki_Dzieci-i-niemowleta-210.html.

Skóra małego dziecka nie jest jeszcze w pełni rozwinięta i o 20% cieńsza, niż skóra osoby dorosłej. Co prawda zaraz po urodzeniu skóra maluszka jest dobrze nawilżona, lecz z czasem bardzo szybko traci wodę i szybko się przesusza. Jej warstwa ochronna nie jest jeszcze zbudowana – zawiera mniej lipidów – przez co nie chroni przed niekorzystnymi czynnikami z zewnątrz i ma większe skłonności do podrażnień. By ją chronić należy postawić więc na kosmetyki naturalne, zawierające jak najmniej dodatkowych składników.

Kosmetyki konopne dla dzieci

Kosmetyki konopne dla dzieci

Bezpieczne kosmetyki dla dzieci to takie, które nie zawierają zapachów, barwników i konserwantów. Wszystkie dodatkowe substancje mogą wywołać reakcje uczuleniowe i podrażnienia skóry. Wybór odpowiednich kremów, pudrów i oliwek najlepiej oprzeć na naturalnych składnikach odżywczych, które działają pielęgnacyjne i ochronnie, bez ryzyka wystąpienia alergii.  Do codziennej pielęgnacji maluszka idealnie sprawdzą się więc kosmetyki z konopi – całkowicie ekologiczne i produkowane z roślin pochodzących z certyfikowanych upraw. Stosowanie kosmetyków z olejkami CBD  jest dla dzieci nieszkodliwe, co potwierdzają badania dermatologiczne. Ich efekt widoczny jest jeszcze bardziej niż na skórze dorosłego – skóra małego dziecka jest bardziej chłonna, przez co lepiej przyswaja zdrowotne ekstrakty zawarte w konopi.

Kosmetyki konopne dla dzieci mają właściwości bakteriobójcze, nawilżające i  ochronne. Każdego dnia troskliwie wzmacniają barierę ochronną skóry i chronią ją przed czynnikami zewnętrznymi – słońcem, wiatrem, suchym powietrzem. Delikatna warstwa kosmetyku doskonale nawilża, jednocześnie pozwalając skórze oddychać. Szybko się wchłaniają, sprawiając, że skóra dziecka staje się gładka i mięciutka. Olej konopny jest najbardziej zgodny z naturalnym PH skóry maluszka, dzięki czemu jest całkowicie bezpieczny i można go stosować nawet u dzieci borykających się z problemami skórnymi.  Zawarte w kosmetykach kwasy tłuszczowe, witaminy i minerały pielęgnują skórę i odżywiają ją już od pierwszych dni życia.