Kolczyki tunele – co to jest, co warto wiedzieć?

Kolczyki tunele są dość popularnym sposobem na ozdabianie ciała, który polega na rozciąganiu płata ucha do rozmiaru od kilku do kilkunastu centymetrów, w zależności od preferencji. Tunel kolczyk może być noszony zarówno przez kobiety jak i mężczyzn, bez względu na wiek. Zwykle są to osoby, które pragną zwrócić większą uwagę na swoje uszy, niż ci, którzy zakładają zwykłe kolczyki.

Rozpychanie dziurek

Można zrobić to samodzielnie, jednak pomimo, że jest to bezpieczna metoda, to wymaga cierpliwości. Stosuje się do tego tak zwane rozpychacze, które wyglądem przypominają kolczyk, lecz równią się między sobą średnicą (zwykle o milimetry). W momencie, gdy ucho przyzwyczai się do rozmiaru, należy podmienić na ten o większej średnicy.

Jak dbać o higienę?

Wokół procesu powstawania dziurki w płacie usznych, powstało wiele mitów, które mówią o nieprzyjemnym zapachu. Prawda jest taka, że jeśli ktoś dba o higienę ucha tak, jak o resztę ciała, żadnego nieprzyjemnego zapachu nie będzie. podczas tworzenia dziurki należy stosować odpowiednie preparaty do higieny, a po zakończeniu procesu – wystarczy umyć wodą i mydłem.

Co, gdy tunel kolczyk przestanie się podobać?

Moda przemija tak samo szybko, jak gusta ludzi. W momencie, gdy kolczyki tunele przestaną się podobać ich użytkownikom, są dwa sposoby na zredukowanie powstałych otworów: można wyjąć kolczyk i cierpliwie poczekać, aż ucho się zregeneruje, co zwykle następuje dość szybko. Lub, jeśli dziurka była zbyt dużo, a ucho nie chce powrócić do swej pierwotnej formy, można skorzystać ze specjalistycznego zabiegu, który usunie niechciany wygląd.

Rozpychanie płata usznego pod kolczyki tunele – zagrożenia

Rozciąganie płata usznego powinno przebiegać w sposób stopniowy – gdy ucho przyzwyczai się do danego rozmiaru rozpychacza i przestanie dokuczać dyskomfort, należy zwiększyć średnicę wkładanego rozpychacza. Niecierpliwość w tym przypadku może prowadzić do nieprzyjemnych skutków ubocznych, jakim są wypchnięte fałdy skóry. Takie fałdy powstające zwykle z tyłu rozpychanej dziurki z powodu zbyt gwałtownego rozepchnięcia skóry, są często są niemożliwe do usunięcia bez specjalistycznego zabiegu. Osoby zainteresowane zapraszam na stronę zaprzyjaźnionego sklepu Crazyneedles.pl do przejrzenia oferty zakupowej