makijaż ust

Kosmetyki do ust – jak zapewnić odpowiednie nawilżenie?

Popękane i pierzchnące usta to problem, z którym zmaga się wiele osób. Ta część twarzy jest bardzo wrażliwa – na przykład na warunki pogodowe, takie jak wiatr czy zbyt wysoka temperatura, a także jedzenie, które się spożywa. Poczucie, że skóra na ustach jest wyschnięta nie należy do najprzyjemniejszych; za to świadomość, że jest gładka i zadbana może zauważalnie dodać pewności siebie. Jak odpowiednio dbać o usta, żeby ładnie wyglądały?

Skład pomadki kluczem do pięknych ust

Ze względu na cienką warstwę skóry, a także brak gruczołów łojowych, skóra na ustach ma bardzo duże skłonności do sprawiania niespodzianek w postaci zasychających skórek czy pierzchnącej powierzchni. Jeśli jednak wyposaży się we właściwe kosmetyki, problem może być szybko i skutecznie zlikwidowany. Jeżeli potrzeba nawilżenia jest naprawdę duża, warto na jakiś czas zrezygnować z matowych szminek, które często wysychają na ustach, tworząc efekt skorupy – jest to zgubne dla odwodnionej skóry. Zamiast tego rodzaju kosmetyków, dobrze będzie wyposażyć się w takie, których składniki zapewnią wysoki poziom pielęgnacji i odżywienia. Świetnie sprawdzają się składy pełne naturalnych substancji, takich jak:

  • olej z rokitnika
  • olej kokosowy
  • olej jojoba
  • masło shea
  • masło kakaowe
  • lanolina

Te pochodzące prosto z natury składniki zadbają o nawilżenie, wygładzenie i regenerację. Przy regularnym nakładaniu pomadki lub balsamu problem pękającej skóry na ustach powinien zostać szybko zażegnany.

Pomadki nawilżające – łatwy sposób również na makijaż ust

Poza walorami pielęgnacyjnymi kosmetyki do ust z naturalnymi składnikami często są też wyposażone w barwnik, który nadaje ustom koloru. Jest to korzystne rozwiązanie dla osób, które są przyzwyczajone do codziennego lub regularnego malowania się szminkami w mocnych odcieniach – dzięki kolorowym pomadkom i balsamom nie ma wcale potrzeby odzwyczajania się od swojej makijażowej rutyny.