Pyłki do paznokci – sposób na wakacyjny manicure

Kobiety z reguły bardzo dbają o swoje dłonie i paznokcie, ale często stawiają na prosty, naturalny lub klasyczny manicure. Wakacje to jednak jeden z momentów, kiedy warto zaszaleć i spróbować nowych produktów, takich jak na przykład pyłki do paznokci. Tematem tego artykułu jest właśnie ten produkt i jego zastosowanie.

Zdobienie paznokcie – wybór produktów

Na rynku dostępne są bardzo różne produkty do zdobienia paznokci, obok różnokolorowych lakierów, które można nakładać na całą płytkę paznokcia lub wykonywać nimi wzory dostępne są też różnokolorowe tatuaże, dżety, oraz właśnie pyłek do paznokci. Dzięki pyłkom można uzyskiwać bardzo ciekawe efekty, między innymi efekt lustra czy holograficzny. Pyłek to nic innego jak ultra drobny wielobarwny proszek, dzięki którym można uzyskać różny poziom błysku, idealny na imprezę lub wakacje.

Czy trudno się nakłada pyłek do paznokci?

Nakładanie zdobień na paznokcie miewa różny stopień trudności, ale pyłki należą do tych raczej łatwiejszych. Nie oznacza to jednak, że nakładanie tego typu produktu nie wymaga pewnej wprawy. Najczęściej tego typu produkty stosuje się przy manicure hybrydowym, choć z powodzeniem może być stosowany także na tradycyjnych lakierach do paznokci. Pyłek nakłada się specjalnym pędzelkiem na jeszcze wilgotny lakier, lub cienką warstwę topu hybrydowego. Nadmiar pyłku strzepujemy miękkim pędzelkiem i pokrywamy kolejną warstwą topu i utwardzamy. Przy tradycyjnym lakierze do paznokci trzeba poczekać aż lakier zupełnie wyschnie i pokryć całość zabezpieczającą warstwą lakieru bezbarwnego.