odżywka do włosów

Do czego służą odżywki do włosów?

Odżywka do włosów to produkt pielęgnacyjny, który stosuje się bezpośrednio po umyciu włosów i sprawia, że loki są jedwabiste i miękkie w dotyku w ciągu kilku minut. Pozostawia włosy wizualnie bardziej błyszczące i lepiej utrzymane, mniej splątane podczas czesania i łatwiejsze do ułożenia.

Do czego służy odżywka do włosów?

Większość nowoczesnych szamponów ma działanie nawilżające, odżywiające i nabłyszczające. Jednak ich głównym zadaniem jest oczyszczenie skóry głowy, a bezpośrednią pielęgnację włosów podczas mycia zapewnia odżywka. Faktem jest, że aktywne detergenty zawarte w szamponie tworzą środowisko zasadowe i lekko unoszą łuskę włosa, co może prowadzić do odwodnienia, splątania, sztywności i łamania się pasm.

Główne cele odżywki to:

  • Zamknięcie łuski naskórka,
  • Przywrócenie pH na powierzchni włosów.

Program minimalny wystarczy, by zmiękczyć i wygładzić pasemka. Odżywka może jednak zrobić więcej — wiele zależy od konkretnej formuły produktu.

Rodzaje odżywek do włosów

odżywka do włosów

Ogólnie rzecz biorąc, odżywki są częścią linii kosmetycznych skierowanych do włosów o różnych typach i potrzebach.  Ogólnie rzecz biorąc, odżywki do włosów można podzielić na trzy szerokie grupy.

  • Nawilżający — zawiera składniki, które przyciągają i zatrzymują wilgoć. To intensywne nawilżenie dosłownie sprawia, że włosy wyglądają na bardziej jędrne, gładkie i mają większą objętość.
  • Odżywczy — wzbogacony o olejki i ich pochodne, aby zmiękczyć, chronić, nabłyszczyć i wygładzić suche włosy.
  • Odbudowujący — zazwyczaj znajduje się w formułach do włosów zniszczonych, które naprawiają włosy za pomocą składników budulcowych, takich jak keratyna, proteiny i aminokwasy.

Instrukcje dotyczące użytkowania są napisane na umieszczone każdego produktu do włosów, ale nie będzie zbyteczne, aby powtórzyć proces odżywki ze wszystkimi niuansami.

Kiedy i jak stosować odżywkę do włosów?

Stosuje się go na czyste, wilgotne włosy. Dawkowanie ustalane jest indywidualnie. Rozprowadź teksturę na włosach, przeczesz delikatnie pasma palcami, aby je rozplątać i zapewnić równomierne pokrycie.

Czy można nałożyć odżywkę na korzenie?

Jeśli chcesz prawidłowo stosować odżywkę, nigdy nie powinnaś nakładać jej na skórę głowy, ponieważ składniki odżywcze, tworzące film, mogą obciążyć cebulki i pozbawić włosy objętości.

Czy musisz spłukać odżywkę do włosów?

Odżywka do włosów z manada.pl to produkt do spłukiwania, który nie jest przeznaczony do długotrwałego kontaktu z włosami. Jeśli Twoje włosy potrzebują dodatkowej pielęgnacji i ochrony, do twojej dyspozycji są odżywki bez spłukiwania.