żel do mycia twarzy z aloesem

Czym myć twarz?

To, czym powinno się myć twarz, uzależnione jest przede wszystkim od typu posiadanej cery, a także jej potrzeb, na przykład stopnia nawilżenia czy faktu występowania niedoskonałości. Najważniejsze jest jednak, by zabiegu tego nie przeprowadzać z użyciem mydła, a stosować specjalny, dedykowany typowo do tego celu preparat. Co wybrać?

Oczyszczający żel do twarzy

Każda skóra potrzebuje oczyszczenia, rozumianego nie tylko jako zmycie z niej kurzu, brudu i nadmiaru sebum. Potrzebne jest też dogłębne oczyszczenie, polegające między innymi na odblokowaniu porów, zwężeniu zaskórników, a także lekkim złuszczeniu martwego naskórka. Jeśli takie efekty będzie się uzyskiwać każdego dnia, można spodziewać się, że skóra będzie zawsze czysta, piękna i zdrowa, a niedoskonałości będą pojawiać się okazjonalnie.

Jaki preparat wybrać?

Żel myjący do twarzy to bardzo popularny produkt, dlatego w sklepach znaleźć można szeroki wybór tego rodzaju preparatów. Są one z zasady dedykowane skórze trądzikowej i tłustej lub mieszanej, ale nie tylko. Należy uważać, by dobrze dobrać żel do mycia twarzy nie tylko do typu, ale też aktualnych potrzeb swej skóry. Niekorzystne jest na pewno jej silne wysuszanie, nawet jeśli jest ona tłusta – a nawet zwłaszcza wtedy. Znaleźć można preparaty nawilżające i zdecydowanie są one dobrym wyborem. Alternatywą dla żeli mogą być też lżejsze pianki czy silniej natłuszczające olejki.