purles

Czy stosowanie maski na włosy w codziennej pielęgnacji jest niezbędne?

Maska na włosy wielu osobom może kojarzyć się z zamiennikiem odżywki do włosów jednak czy tak jest na pewno? Maska ma nieco inną konsystencję niż odżywka do włosów. Do tego maska w odróżnieniu od odżywki nie jest stosowana w kompozycji 2w1, czyli szampon z odżywką. Zatem do czego tak właściwie służy maska do włosów oraz czy warto ją stosować codziennie?

Do czego służy maska do włosów?

Maska do włosów jest produktem, który powinno się stosować zaraz po umyciu włosów delikatnym szamponem na przykład z serii purles kosmetyki do włosów. Następnie na mokre włosy można zastosować maskę, która powinna pozostać na włosach kilka minut. Po tym czasie maskę można spłukać. Jakie będzie efekt? Włosy zostaną odżywione oraz nawilżone, a pozostanie na nich niewidoczny film ochronny.

Jaka jest więc różnicą między maską, a odżywką?

purles

Maska wnika do włosa głębiej niż odżywka. Odżywka ma działanie powierzchniowe, to znaczy nie wnika w głąb. Jedną z największych korzyści, jakie można zauważyć po zastosowaniu odżywki, jest łatwiejsze rozczesywanie włosów, przez co jest to produkt chętnie stosowany. Maska natomiast wnika w strukturę włosa, po to, by dostarczyć tam składniki, które mogą włosy wzmocnić. Taki zabieg jest korzystny, kiedy zauważy się, że włosy są zniszczone i pozbawione blasku, nie oznacza to jednak, że maskę trzeba stosować koniecznie codziennie. 

Wzmocnienie włosów z purles

Stosowanie odpowiednich kosmetyków do włosów jest ważne, aby mieć pewność, że skład produktu jest jak najbardziej naturalny, oraz że nie zaszkodzi włosom, zamiast im pomóc. Jedną z marek stawiających na tworzenie wysokojakościowych kosmetyków jest francuska marka Purles, którą warto sprawdzić.Stosowanie regularnie dobrych kosmetyków może znacznie poprawić jakość włosów, już w niedługim czasie. Wzmocnienie włosów od środka jest kluczowe dla pięknego i zdrowego wyglądu.