Co trzeba mieć, by korzystać z kominka do wosków?

Kominki do wosków to bardzo proste urządzenia, które nie wymagają zaawansowanej obsługi. Dobrze jest jednak zastanowić się, co jest niezbędne do tego, by z nich korzystać. O czym trzeba wiedzieć? W co się wyposażyć?

Wosk

Przede wszystkim niezbędny jest wosk zapachowy. Każdy kominek do wosków https://puderek.com.pl/62-kominki-do-woskow jest wyposażony w specjalną miseczkę, w której umieszcza się jego kawałki. Warto pamiętać, że wosk roztopiony może zajmować w miseczce więcej miejsca, niż na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać.

Dlatego też dobrze jest dokładać go niewielkimi porcjami. Pozostawia to też pewne pole do eksperymentów. Do kominka można wkładać różne rodzaje wosków w różnych proporcjach i mieszać je ze sobą tak, by otrzymywać zupełnie nowe kompozycje zapachowe.

Podgrzewacz

Do tego, by wosk się roztopił, niezbędne jest ciepło. Zwykle dostarczane jest ono przez podgrzewacz, czyli małą świeczkę w aluminiowej osłonce. Nie zajmuje ona dużo miejsca, ale może wydajnie ogrzać miseczkę z woskiem. W przypadku niektórych kominków zalecane jest użycie większej świeczki, która może jeszcze skuteczniej i szybciej roztopić wosk.

W przypadku niewielkich modelów kominków do wosku używanie dużych świeczek nie jest wskazane. Mogą one zbytnio rozgrzać kominek i sprawić, że wosk się przegrzeje. To bardzo ważne, bo powinien on być stopniowo podgrzewany, by mógł uwalniać się z niego zapach. Jeśli temperatura będzie zbyt wysoka, to cały proces będzie przebiegał zbyt intensywnie, a jego efekty mogą wcale nie być zadowalające. Zbyt duża świeczka może też stanowić zagrożenie pożarowe.