demakijaż

AZS – odpowiednia pielęgnacja może przynieść ulgę

XXI wiek to prawdziwy renesans, jeśli chodzi o wynalazki. Zarówno przemysł, jak i wszelkie inne gałęzie codziennego życia, bardzo szybko się rozwijają. Niestety, istnieją obszary, w których walka o genialne lekarstwo cały czas trwa. Są jednak takie dziedziny medycyny, gdzie kosmetyki naprawdę potrafią zdziałać cuda. Tak też jest w przypadku atopowego zapalenia skóry.

Przyczyny oraz objawy AZS

Wśród przyczyn powstania skóry atopowej możemy wyróżnić taki podstawowy czynnik, jak dziedziczenie. Osoby ze zdiagnozowanym AZS muszą w szczególności uważać na ubrania z wełny, potrafią one bowiem bardziej zranić delikatna skórę, a taką jest niewątpliwie skóra atopowa. Czynnikiem zaostrzającym niepożądane objawy jest również stres, co zostało dowiedzione podczas licznych badań naukowych. Dlatego też, należy go możliwie ograniczać. Kryteria, którymi lekarze posługują się, aby zdiagnozować AZS, to również:

– permanentna suchość skóry,

– świąd nasilający się po intensywnych ćwiczeniach,

– częsta skłonność do stanów zapalnych skóry,

– rogowacenie naskórka, a nawet zaćma.

Czym pielęgnować skórę atopową?

Pielęgnacja skóry atopowej to dość trudna sprawa. Sam krem na atopowe zapalenie skóry nie jest wystarczający. Podstawowa pielęgnacja zaczyna się od kąpieli, oczyszczania skóry, lecz w końcu obejmuje cały styl życia, poprzez dobieranie odpowiednich posiłków, dbanie o regularny sen. Wszystkie elementy składające się na zdrowe życie, powinny być po prostu codziennością, normą. Eliminują one bowiem czynniki stresowe, które w chorobie atopowej potrafią w sposób bardzo silny nasilić objawy. Jeśli zadba się już o powyższe elementy, warto do codziennej pielęgnacji wybierać wyłącznie sprawdzone oraz przeznaczone do skóry atopowej, kremy i balsamy. Na rynku istnieje wiele środków o dobrych cechach, które zmniejszają dolegliwości. Tylko regularność w ich stosowaniu może sprawić, że efekty będą dobre i trwałe. Warto udać się do lekarza pierwszego kontaktu, a jeśli on uzna to za konieczne, również do dermatologa, czy innego specjalisty, który powie nam konkretnie, co jest dobre dla naszej skóry.