Żel do paznokci

By wykonać piękny i trwały manicure żelowy konieczne jest wyposażenie się w niezbędne akcesoria do paznokci. Nie można tu zapomnieć o takich produktach jak np. żel do paznokci. Paznokcie żelowe od wielu sezonów święcą swój triumf, ponieważ dzięki nim panie nie muszą martwić się o swój manicure. Zele są bardzo trwałe, a dobrze wykonane mogą utrzymywać się nawet do 3 tygodni. To więc bardzo wygodne rozwiązanie, szczególnie dla tych pań, które nie mają czasu, by ciągle zajmować się swoimi paznokciami.

Żel do paznokci – co to?

W celu wykonania paznokci żelowych, jak sama nazwa wskazuje, konieczne jest wykorzystanie specjalistycznego żelu, który to nakłada się na odpowiednio przygotowaną płytkę paznokcia, a następnie całość utwardza się poprzez naświetlanie specjalną lampą UV. Zwykle do manicure wykorzystuje się żele akrylowe do paznokci, które charakteryzują się dużą trwałością. Na rynku dostępnych jest wielu producentów doskonałej jakości żeli do paznokci, tak więc fanki żeli mają w czym wybierać. 

Najważniejszy element stylizacji paznokci – żel do paznokci

Żel do paznokci to tak naprawdę najważniejszy element manicure żelowego. To właśnie dzięki niemu możliwe jest budowanie płytki paznokcia, a także to on sprawia, że paznokcie są mocne i trwałe. Zwykle w manicure stosuje się żel jednofazowy (oznacza to, że tym samym żelem robi się 3 warstwy na paznokciu). Na rynku znane są też inne odmiany żeli, w tym np. żel trzyfazowy (w tym przypadku stosuje się 3 rodzaje żeli: pokładowy, budujący oraz nawierzchniowy/ nabłyszczający).