Oblepikha Siberica

Wiedza w pigułce o serum z witaminą C

Pielęgnację przeciwzmarszczkową najlepiej zacząć już od 25. roku życia, kiedy to zmniejsza się produkcja kolagenu, przez co na skórze można zaobserwować pierwsze oznaki starzenia. Skuteczną bronią w walce o młody wygląd skóry jest serum z witaminą C do twarzy.

Zalety stosowania serum z wit C

Serum, w którego składzie głównym składnikiem aktywnym jest witamina C, wykazuje szereg pozytywnych efektów na skórze. Przede wszystkim skóra po zastosowaniu tego typu kosmetyku odzyskuje swój naturalny blask, a przebarwienia posłoneczne lub po kuracjach przeciwtrądzikowych zostają zniwelowane. Dzięki witaminie C zwiększa się synteza kolagenu, tym samym drobne zmarszczki ulegają spłyceniu, a powstawanie nowych skutecznie zostaje opóźnione. Sera z wit C łagodzą podrażnienia i stany zapalne oraz uszczelniają naczynia krwionośne.

Witamina C w kosmetykach

Witamina C w kosmetykach

Witamina C występuje w produktach kosmetycznych w postaci czystej oraz w formie pochodnych. Można ją znaleźć pod następującymi nazwami:

– Kwas L-askorbinowy
– Glukozyd askorbylu
– Palmitynian askorbylu
– Sól magnezowa fosforanu askorbylu
– Tetraizopalmitynian askorbylu
– 3-O Etylowy kwas askorbinowy
– Sól sodowa fosforanu askorbylu

Największą niestabilność wykazuje witamina C w czystej postaci, czyli jako kwas L-askorbinowy. Stosując sera z witaminą C do twarzy z tym składnikiem należy przechowywać opakowanie w ciemnym miejscu, z dala od źródeł światła i zużyć produkt w przeciągu 3 miesięcy. Zmiana koloru lub zapachu może świadczyć o zepsuciu się serum – w takim przypadku lepiej jest zaprzestać stosowania.

Seria Oblepikha C-Berrica

Kosmetyki Natura Siberica z serii z witaminą C to produkty wykazujące działanie rozjaśniające, rozświetlające i przeciwstarzeniowe. Skutecznie pomagają zniwelować oznaki zmęczenia, działają ochronnie i odżywczo. W ofercie kosmetyków Natura Siberica znajdziemy produkty do oczyszczania, peeling, maski, kremy, sera i tonizujące płatki do twarzy.