żel do zdobień makear silver

Rodzaje żeli do zdobień paznokci

W ostatnich latach nastąpił znaczny wzrost popularności manicure. Dzięki temu zabiegowi można uzyskać pożądaną długość paznokci lub zwiększyć odporność powłoki paznokcia, tworząc tym samym szeroką gamę prac podczas pracy z manikiurzystką. To duże zapotrzebowanie spowodowało wzrost liczby dostępnych żeli do zdobień. Najbardziej atrakcyjnym aspektem żeli jest możliwość ich swobodnej i fachowej stylizacji.

Żele do paznokci — najważniejsze cechy

Głównym powodem, dla którego ludzie decydują się na żel do zdobienia, jest przedłużenie paznokci i uczynienie ich bardziej odpornymi na uszkodzenia, dlatego też osoby o kruchej i delikatnej płytce paznokcia często decydują się na ten zabieg. Żel utrzymuje się około trzech do czterech tygodni po utwardzeniu w świetle UV lub LED/UV, jak również szybko wykrywa i naprawia wszelkie przedwczesne złamania.

żele do zdobień

Dobrej jakości żele do zdobień paznokci można dostać pod adresem:

https://makear.pl/pl/menu/zele-do-zdobien-596.html

Rodzaje żeli do zdobień

Zasadnicza różnica pomiędzy żelami trójfazowymi a jednofazowymi polega na tym, że pierwsze z nich nazywane są również budującymi, gdyż wymagają nałożenia bazy przed użyciem i połysku na końcu, natomiast drugie nie wymagają żadnych dodatkowych kroków i mogą być nakładane nawet w trzech lub czterech warstwach. Szybkość i łatwość pracy to dwie największe zalety żeli jednofazowych.

Na zdolność żeli do zdobienia wpływa również ich konsystencja. Gęste żele można przedłużyć na znaczną długość, natomiast te o lekkiej konsystencji stosuje się zazwyczaj na naturalną płytkę paznokcia, nie obciążając jej nieporęcznymi produktami, które mają głównie właściwości regeneracyjne.

Żele oprócz tego, że są bezbarwne, mogą być kolorowe. Stosuje się je głównie do dekoracji artystycznych, ponieważ są dostępne w szerokiej gamie kolorów. Bezbarwne natomiast zachowują swój pierwotny kolor po zdjęciu z płytki.

Praca z żelami do paznokci jest bardzo trudna dla początkujących, ale trochę praktyki może zdziałać cuda. Na początek należy wybierać produkty średniej klasy do profesjonalnych, ponieważ działają one zgodnie z opisem. Właściwa i dokładna pielęgnacja paznokci wymaga od osób wykonujących zabieg doboru odpowiednich produktów i technik ich nakładania.