daith piercing

Gdzie można jeszcze umieścić kolczyk?

Tak, zdecydowana większość osób zna już kolczyki, jakie standardowo umieszcza się w dolnej części ucha. Mamy chętnie posyłają swoje córeczki na takie przebicia już w bardzo młodym wieku. Należy jednak wiedzieć, że nie tylko tam (a dokładnie w uchu) można umieszczać kolczyk. Idealnym dowodem na to jest daith piercing, który zdobywa na coraz szerszej popularności.

Kolczyk na migrenę

Są takie osoby, które uważają, że kolczyk daith jest idealnym rozwiązaniem na powracające migreny, jakie czasem w ogóle nie chcą odpuścić człowiekowi. Powodem tego jest miejsce, gdzie taką ozdobę się umieszcza. Otóż daith kolczyk wkłada się do dziurki umieszczonej w wewnętrznej chrząstce ucha. Podczas wykonywania zabiegów akupunktury to właśnie to miejsce się nakłuwa, aby móc pozbyć się uporczywych bólów głowy. Czy piercing daith faktycznie służy czemuś takiemu? Tak naprawdę trzeba samodzielnie się o tym przekonać. Aczkolwiek, migren i bólów głowy nie trzeba traktować jako konieczność do przebicia tej części ucha.

Dyskretna ozdoba

Za co wszyscy kochają kolczyki daith? Chociażby za to, że tak naprawdę ma się do czynienia z niezwykle oryginalną, ale jakże dyskretną ozdobą. W przypadku pań wystarczy bowiem rozpuścić włosy, aby kolczyk do daith ukryć – oczywiście, jeżeli będzie wymagała tego sytuacja. Chociaż tak być nie musi. Bardzo popularne są małe kolczyki. Trochę podobnych do tych, jakie są rzeczą naturalną u Hindusek. Cienkie daith piercing można praktycznie otrzymać w każdym salonie piercingu, jak również online.