demakijaż

Prosty, szybki i wygodny sposób na usunięcie makijażu

Płyn micelarny to produkt, który cieszy się w ostatnich latach ogromną popularnością. Nic dziwnego, ponieważ to kosmetyk, który radzi sobie z pozbyciem się praktycznie każdego makijażu. Takie produkty są na wagę złota w każdej kobiecej kosmetyczce.

Płyn micelarny – dlaczego warto go używać?

Zwykły płyn do demakijażu nie sprawdza się u każdej kobiety. Bardzo mocny makijaż może być trudny do zmycia, a silny płyn do demakijażu często podrażnia skórę i wrażliwą okolicę oczu. Płyn micelarny jest zupełnie inny – jest delikatny, nie podrażnia i radzi sobie z każdym brudem na twarzy. Dzieje się to za sprawą miceli, które przyciągają zanieczyszczenia niczym magnes. Kosmetyk ten nie tylko świetnie radzi sobie z pozbyciem się makijażu, ale również zbiera ze skóry twarzy sebum i pot. Dobre płyny micelarne mają też właściwości nawilżające.

płyn do demakijażu - sklep Cocolita

Kosmetyki, które warto wybrać

Wybierając płyn micelarny warto kierować się klasyczną zasadą: im krótszy skład, tym lepszy. Niektóre produkty mają w składzie SLS oraz chlorek sodu. Dzięki temu płyn wykazuje większe właściwości myjące, ale może podrażnić delikatną skórę twarzy. Warto więc przy okazji zakupów w drogerii zaznajomić się ze składem produktu, który pragnie się wybrać. Szczególnie osoby o skórze wrażliwej, odwodnionej i przesuszonej muszą zwracać uwagę na produkty, które stosują. Na rynku wybierać można spośród wielu dobrych składowo płynów micelarnych. Wyróżnia się tutaj na przykład płyn micelarny Bioderma, który jest bezzapachowy i usuwa makijaż delikatnie – bez konieczności pocierania twarzy wacikami. Zaletą będzie tu również jego wydajność, ponieważ buteleczka starczy na naprawdę długi okres czasu. Niektóre tańsze produkty mogą wydawać się podobne, jednak często okazuje się potem, że nie są aż tak wydajne. Skóra po użyciu płynu micelarnego jest miękka w dotyku, a przede wszystkim idealnie czysta. Takich kosmetyków powinno używać się każdego dnia. Dokładnie oczyszczona cera na noc to pierwszy krok do zahamowania procesów starzenia.