Piercing pępka – co trzeba wiedzieć?

Piercing pępka jest jednym z najczęściej wybieranym przez kobiety. Nie bez powodu tak jest, ponieważ kolczyk w pępku jest piękną ozdobą. Jednak tak samo jak do innych zabiegów, do przekłucia pępka również warto się przygotować.

Jak przygotować się do piercingu pępka?


Decydując się na kolczyki w pępku, należy wcześniej znaleźć odpowiednie studio, które przeprowadza takie zabiegi, jak piercing. Trzeba zwrócić uwagę na to czy w salonie przestrzegana jest sterylność. Warto, żeby zabieg przeprowadzała osoba doświadczona. Jest to bardzo ważne ze względu bezpieczeństwa oraz prawidłowego gojenia skóry po przekłuciu.

Czy piercing pępka jest bolesny i jaki jest jego koszt?


Piercing pępka jest zabiegiem wykonywanym w pozycji leżącej. Jednak próg bólu zależy od konkretnej osoby. Dla jednych będzie on niski, dla innych bardzo wysoki. Osoby obawiające się bólu powinny poinformować piercera. Koszt zabiegu wraz z kolczykiem do pępka wynosi ok. 100 zł.

Jaki wybrać kolczyk do pępka?


Kolczyk do pępka z reguły wybiera się w studiu. Powinien być on tytanowy, krótki, bez ozdób i sterylny. Jest to ważne w pierwszych dniach lub tygodniach. W tym okresie powinna zagoić się rana po przebiciu. W tym czasie warto zadbać o to, żeby nie zahaczać kolczykiem o ubrania czy inne elementy garderoby. Może to być bolesne, a także podrażniać dodatkowo ranę. Jeśli rana się już wygoi, wtedy można wybrać inne kolczyki do pępka.

Kolczyki w pępku są przyciągającą uwagę ozdobą. Dostępne są na sprzedaż różnorodne kolczyki do pępka, co czyni ten obszar jeszcze bardziej atrakcyjnym dla oczu. Podejmując decyzję o przekłuciu pępka, przede wszystkim warto kierować się bezpieczeństwem. Koszty finansowe nie są wysokie, a ryzyko nieprawidłowo przeprowadzonego zabiegu znacznie maleje.