Koreańskie kosmetyki – must have każdej kobiety

W ostatnim czasie produkty koreańskie służące do codziennej pielęgnacji stały się prawdziwym hitem. Na szczęście azjatyckie kosmetyki coraz częściej pojawiają się w sklepach i drogeriach stając się coraz bardziej dostępne. Jeszcze do niedawna ich ceny potrafiły być naprawdę wygórowane. Teraz stają się coraz bardziej przystępne, z czego zresztą powinnyśmy bezwzględnie korzystać. Jakie koreańskie kosmetyki powinny znaleźć się w kosmetyczce każdej kobiety? Zapraszamy do lektury poniższego tekstu!

Koreańska pielęgnacja kosmetyki – żel aloesowy

Żel z aloesu jest uniwersalnym produktem wykorzystywanym w koreańskiej pielęgnacji. Obecnie jest on dostępny już niemal w każdym sklepie i jest to niezbędny artykuł codziennego użytku. Działa kojąco i regenerująco, zarówno na skórę twarzy, jak i na całe ciało. Do najbardziej popularnych kosmetyków na jego bazie należy żel do twarzy znanej marki Holika Holika.

Maseczki w płachcie

Trend na nakładanie maseczek jest chyba najbardziej popularnym z azjatyckich rytuałów, który zakorzenił się w Europie. Trzeba przyznać, że każda z nas uwielbia usiąść przy dobrym filmie po ciężkim dniu i pozwolić swojej skórze wypocząć przy pomocy odpowiedniej maseczki. Aby efekt nawilżenia i regeneracji utrzymywał się na stałe należy stosować maskę 1-2 razy w tygodniu. Maseczki dostępne są w najróżniejszych formach i właściwościach, tak że każda z nas bez problemu znajdzie pośród nich coś dla siebie.

Krem ze śluzem ślimaka

Koreańska pielegnacja w dużej mierze opiera się na naturalnych produktach, spośród których krem ze śluzem ślimaka zajmuje kluczowe miejsce – klik. Produkt ten jest niezwykle bogaty w znany ze swoich anty- zmarszczkowych właściwości kolagen, dzięki któremu nasza skóra zyskuje sprężystość i napięcie. Posiada także witaminy z grupy A, C oraz E, które odżywią naszą cerę.