Jakie są rodzaje peleryn fryzjerskich?

Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej bardzo wiele modeli peleryn fryzjerskich, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z najpopularniejszymi z nich, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać wyboru odpowiedniego modelu. Porządna peleryna fryzjerska jest podstawowym akcesorium każdego szanującego się fryzjera.

Co trzeba wiedzieć?

Nowoczesne peleryny fryzjerskie wykonane są najczęściej z wodoodpornego materiału, który powstaje z mieszanki nylonu i poliestru. Oryginalne peleryny od renomowanego producenta niemal zawsze posiadają elastyczny kołnierz, który zapina się na rzepy albo przy pomocy haftek. W dużej mierze to właśnie dzięki porządnym pelerynom ubrania podczas strzyżenia lub koloryzacji pozostają czyste i suche, dlatego też warto postawić na odpowiednie modele. W ostatnim czasie dość dużym zainteresowaniem cieszą się jednorazowe peleryny, które przeważnie wykonane są ze specjalnej folii.

Jaki rozmiar wybrać?

Peleryny fryzjerskie dostępne są oczywiście w kilku różnych rozmiarach, ale zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się modele o wymiarach 130 cm x 145 cm. To właśnie standardowy wymiar jest w stanie całkowicie zabezpieczyć odzież klientów. Do modelowania i stylizacji fryzur przydać mogą się także krótkie peleryny, dlatego też warto wyposażyć w nie nasz salon fryzjerski.

Peleryny fryzjerskie dla dzieci?

W profesjonalnym salonie fryzjerskim strzyżą się nie tylko osoby dorosłe, ale również dzieci, które potrzebują specjalnych peleryn fryzjerskich – trena.pl/343-peleryny-fryzjerskie. Na szczęście producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej również modele dla najmłodszych klientów. Godne polecenia są przede wszystkim kolorowe peleryny z wizerunkami postaci z bajek. Dzięki takim pelerynom małemu dziecku zdecydowanie łatwiej będzie się rozluźnić i chętniej wracać będzie do fryzjera.