krem przeciwzmarszczkowy pod oczy

Jak zadbać o skórę wokół oczu? Kremy pod oczy i przydatne triki

Piękne spojrzenie jest uznawane za jedną z najatrakcyjniejszych cech – zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. I choćby dlatego warto zadbać o delikatną skórę wokół oczu, która jednocześnie jest podatna na wczesne powstawanie zmarszczek, cieni czy opuchlizny. Co więc zrobić, żeby poprawić jej wygląd?

Krem pod oczy – co powinien zawierać?

krem przeciwzmarszczkowy pod oczy

Ochrona skóry wokół oczu jest niezwykle ważna dla zapobiegania zmarszczkom. Warto więc nosić okulary przeciwsłoneczne oraz stosować kremy pod oczy. Istotne jest przede wszystkim zadbanie o nawilżenie oraz odżywienie naskórka, który bardzo szybko się przesusza. Krem przeciwzmarszczkowy pod oczy powinien więc zawierać takie składniki jak choćby kwas hialuronowy, retinol oraz witamina C. Krem pod oczy na zmarszczki musi też posiadać nietłustą konsystencję oraz być lekki – w innym wypadku wpłynie negatywnie na wygląd powiek.

Aplikacja kremu i masaż twarzy 

Sam przeciwzmarszczkowy krem pod oczy to nie wszystko. Liczy się także sposób jego aplikacji. I tutaj uwaga – nie można go wcierać, lecz należy delikatnie wklepywać opuszkami palców. Poprawi to dodatkowo ukrwienie skóry, pomagając w likwidacji cieni pod oczami. Znanym trikiem kosmetycznym jest także lodowy masaż, który w ekspresowym tempie rozprawi się z opuchlizną wokół oczu, popularnie zwaną workami. Jak go wykonać? Kostkę lodu (a najlepiej zamrożoną gąbeczkę do makijażu) należy owinąć czystą ściereczką i przy jej pomocy delikatnie masować powieki, wykonując koliste ruchy. Następnie wystarczy nałożyć krem pod oczy i można już z satysfakcją spojrzeć w lustro.