czarne mydło w słoiczku

Jak wykorzystać czarne mydło do mycia włosów?

Czarne mydło to kosmetyk, którego skład jest w dużym stopniu naturalny. Z tego też powodu coraz częściej jest on polecany do codziennej pielęgnacji ciała. Wiele osób nie wie jednak, że można go wykorzystać do mycia włosów i delikatnej skóry głowy. Jak go stosować?

Delikatne działanie czarnego mydła

Czarne mydła to kosmetyki o delikatnym działaniu. Nadają się do codziennego stosowania. Oczyszczają włosy, ale ich nie przesuszają. Stąd też należą do kosmetyków bardzo lubianych i cenionych przez włosomaniaczki. Warto jednak pamiętać, że to delikatne działanie to zasługa dobrego składu czarnego mydła, które zawiera głównie naturalne zioła i składniki roślinne. Taki skład oznacza jednak, że kosmetyk jest podatny na utratę świeżości i psucie się. Stąd też powinien być odpowiednio przechowywany i nie mieć bezpośredniego kontaktu z wodą.

Metoda kubeczkowa – czarne mydło na włosy

Czarne mydło ma postać zbliżoną do żelu lub kremu. Jest ono pakowane w okrągłe, plastikowe słoiczki. Pozornie może się więc wydawać, że nie jest to kosmetyk, który można w wydajny sposób nałożyć na włosy. Z tego powodu powinno się stosować metodę kubeczkową. Odrobinę czarnego mydła nakłada się suchą dłonią do niewielkiego kubeczka. Następnie uzupełnia się go ciepłą wodą, zakrywa od góry dłonią i potrząsa. Mydło powinno się rozpuścić o dać dużo piany. Właśnie ją nakłada się na włosy i wykorzystuje do dokładnego mycia. Piana doskonale łączy się z zabrudzeniami i nadmiarem sebum i razem z nimi jest spłukiwana z włosów. Równocześnie włosy są pielęgnowane przez dobroczynne składniki produktu.

Nie nakładaj czarnego mydła bezpośrednio na skórę

Częstym błędem jest nakładanie czarnego mydła bezpośrednio na skórę głowy i włosy. Spienienie kosmetyku w takiej formie mogłoby być wyjątkowo trudne. Najprawdopodobniej taka aplikacja zakończyłaby się poplątaniem włosów. Właśnie z tego powodu bezpieczniejszą metodą jest metoda kubeczkowa. Umożliwia ona także zminimalizowanie ilości kosmetyku użytego podczas jednego mycia. Ostatecznie sprawia to, że jedno opakowanie mydła wystarcza na długi czas.