naturalne olejki jako kosmetyki

Jak stosować olejki eteryczne w pielęgnacji włosów

Olejki eteryczne są często spotykanym składnikiem wielu naturalnych kosmetyków. Dzięki swoim właściwościom nie tylko nadają produktom wyjątkowych aromatów, ale również wpływają na ich korzystne właściwości. Tego rodzaju naturalne produkty są bezpieczne dla zdrowia i mogą być również stosowane jako samodzielne środki do pielęgnacji. O czym warto wiedzieć i jak wykorzystać olejek eteryczny w roli kosmetyków do włosów?

Wpływ naturalnych olejków na kondycję włosów

Naturalne produkty zapachowe posiadają wiele właściwości, które korzystnie oddziałują na poprawę stanu ludzkiej skóry. Ze względu na to, że pozyskiwane są z różnych roślin, każdy olejek eteryczny może posiadać inne właściwości. Jak dopasować odpowiednie do swojego zapotrzebowania?

Osobom z problemem wypadających włosów mogą pomóc olejek rozmarynowy, sosnowy, jałowcowy lub lawendowy, który posiada szerokie zastosowanie w pielęgnacji skóry głowy. Aby zapobiec nadmiernemu przetłuszczaniu, warto sięgnąć po olejek tymiankowy lub z drzewa herbacianego. W walce z łupieżem sprawdzą się produkty z szałwii i eukaliptusa. Z kolei panaceum na wysuszone włosy mogą okazać się olejki z pomarańczy i drzewa sandałowego.

Jak stosować olejki eteryczne?

Najbardziej popularny sposób wykorzystania tych produktów to wcierki. Wiele spośród olejków, na przykład lawendowy i z drzewa herbacianego można stosować bezpośrednio na skórę. Inne są jednak zbyt intensywne i mogą wywoływać podrażnienia, dlatego warto rozcieńczać je w olejach roślinnych. Olejki eteryczne naturalne wcierane w skórę głowy będą łagodziły podrażnienia, odżywiały cebulki i regulowały poziom wydzielania sebum. Innym ciekawym sposobem wykorzystania tych substancji jest dodawanie kilku ich kropli do szamponów lub posiadanych odżywek do włosów.

Odpowiednio stosowane olejki mogą mieć bardzo korzystny wpływ na poprawę kondycji włosów i rozwiązanie wielu problemów. Ponieważ na nieznane wcześniej substancje organizm może reagować w różny sposób, warto przeprowadzić test na niewielkim fragmencie skóry. Bezpieczne stosowanie kosmetyków umożliwi cieszenie się ich pozytywnymi skutkami.