Jak przedłużyć żelem paznokcie?

Manicure metodą żelową to jedna z najbardziej popularnych form przedłużania paznokci. Do tego rodzaju zabiegu potrzebna jest lampa UV oraz specjalny żel. Utwardzając żel na paznokciach modeluje się paznokieć światłem. Ta metoda jest doskonała dla pań, które mają krótkie i łamliwe paznokcie.

Dlaczego metoda żelowa?

Żel do przedłużania paznokci pozwoli utrzymać paznokcie w dobrym stanie przez kilka tygodni. Po tym czasie uzupełnia się żelem wszystkie ubytki. Żele do paznokci pozwalają także przedłużać paznokcie do długości na jaką życzy sobie klientka posiadać swoje paznokcie. 

Przedłużanie żelem do paznokci odbywa się przy użyciu specjalnego szablonu, który nakłada się na paznokieć. Szablon ma różne nadruki, dzięki którym można nadać paznokciom odpowiedni kształt.

Jak aplikuje się żel na paznokcie?

Po zdezynfekowaniu dłoni i ustaleniu z klientką jak mają wyglądać jej paznokcie rozpoczynamy opiłowywanie paznokci. Pilnik do paznokci nada im odpowiedni kształt. Następnie po odtłuszczeniu paznokci nakładamy na nie żel,. który następnie utwardzamy przy pomocy odpowiedniej lampy UV. Po tych czynnościach na płytkę paznokcia nakładamy szablon i modelujemy według niego paznokieć. Następnie nakładamy żel budujący i znowu utwardzamy pod lampą. Potem paznokcie opiłowujemy ponownie, malujemy i nakładamy na nie żel utwardzający całość. Tak zrobione paznokcie cieszą przez kilka tygodni. Przy tej metodzie należy uzupełniać ubytki spowodowane odrostami po kilku tygodniach. Z żelowymi paznokciami można robić wszystko.