Jak prawidłowo nałożyć korektor pod oczami?

Skóra pod oczami jest bardzo delikatna. Dlatego to na niej widać zmarszczki, czy sińce. Odpowiednie kosmetyki mogą to wszystko zakryć. Produkt, który używa się pod oczy to korektor. W tym artykule przedstawię jak nałożyć ten produkt.

Jak prawidłowo nałożyć korektor pod oczami?

Aby nie zrobić efektu pandy, najlepiej korektor nałożyć w kształcie trójkąta. Ten sposób nakładania produktu zakryje sińce pod oczami oraz rozświetli skórę. To wszystko sprawi, że twarz będzie wyglądać młodziej. Do uzyskania takiego efektu najlepszy będzie korektor pod oczy Bourjois. Kosmetyk dodatkowo ma w sobie witaminy, które pielęgnują skórę. Korektor Bourjois także nawilży skórę, dzięki czemu po przypudrowaniu skóra pod oczami nie będzie wyglądać sucho. Efekt rozświetlenia jest cały czas modny. Bourjois korektor ma również wygodny aplikator.

Jak nakładać kryjący korektor?

Jeżeli jednak chcemy zakryć cienie pod oczami, to wtedy warto sięgnąć po kryjący korektor. Taki rodzaj kosmetyku również zakrywa przebarwienia oraz naczynka. Kryjący korektor można też nałożyć na górną powiekę, posłuży to wtedy jako baza pod cienie. Kosmetyk można stosować na pojedyncze partie skóry np. tam, gdzie pojawiły się wypryski. Korektor kryjący najlepiej stosować w małych ilościach, aby nie przeciążyć skóry twarzy.

Krótkie podsumowanie

Przed nałożeniem jakiegokolwiek korektora powinno się oczyścić skórę pod oczami, umyć ją żelem, a następnie nałożyć lekki krem. Aby korektor wyglądał naturalnie na skórze warto wklepać go opuszkami palców. By zakryć większe niedoskonałości powinno się na początku nałożyć zielony, a potem jasny korektor. Ten kosmetyk nadaje się do konturowania nosa. Wystarczy na środku narysować prostą linię, a następnie ją rozblędować. To sprawi, że nos optycznie zostanie rozświetlony oraz zwężony. Jak widać korektor to świetny kosmetyk i każda z nas powinna go posiadać w swojej kosmetyczce.