olejek do włosów Sattva na wzmocnienie

Jak poprawnie nakładać olejek do włosów?

Okładki gazet i zdjęcia w social mediach bardzo często pokazują niebywałe wprost fryzury, uplecione na kobiecych włosach. Zazwyczaj modelki mają piękne, zdrowe i aż lśniące pukle. Tymczasem, normalni śmiertelnicy zmagają się z wieloma problemami, jeśli chodzi o ich czupryny. Może to być nadmierne wypadanie włosów, ich przetłuszczanie się czy puszenie. Wiele z tych problemów może zostać pokonanych przez wprowadzenie naturalnej pielęgnacji.

Olejowanie włosów – krok po kroku

Jednym z doskonałych sposobów na zdrowe i lśniące pukle, są przeróżnej maści olejki do włosów. Warto spróbować w zaciszu domowej łazienki olejowania. Zazwyczaj przynosi ono same dobre efekty. Warunek jest jednak jeden – olejek do włosów musi być dobrze do nich dobrany. Aby dokonać prawidłowego wyboru, należy najpierw określić stopień porowatości włosów. W Internecie znaleźć można sposoby na łatwe sprawdzenie tej kwestii oraz całą listę olejków do włosów wysoko, nisko, czy średnioporowatych. Oleje nakłada się na nieumyte włosy, od połowy ucha w dół. Lepiej nie nakładać ich na skórę głowy, bo niektóre z nich ciężko jest potem zmyć i włosy mogą wydawać się tłuste.

Jak przygotować domowe serum do włosów?

Skoro na skórę głowy nie nakłada się olejków, należy przyszykować coś innego. Najlepszym rozwiązaniem będzie domowe serum do włosów. Sprawdzą się tutaj wszelkiego rodzaju wcierki, wykonane z naparów roślin, chociażby skrzypu polnego czy rumianku. Warto dodać do takiego naparu przestudzone siemię lniane czy zmieloną kozieradkę.