Idealna szczotka do włosów z dzikiego włosia

Szczotka z włosiem z dzika może być zdecydowanie najlepszym gadżetem dla każdej kobiety. To narzędzie bowiem posiada wiele istotnych zalet oraz potrafi dobrze wpłynąć na wygląd, a także kondycję włosów. Dzięki temu każda pani może poczuć się piękna oraz atrakcyjna.

Szczotka z włosia dzika – zastosowanie

Szczotka taka idealnie nadaje się do rozczesania każdego rodzaju włosów. Ponadto cudownie je prostuje oraz wygładza nie robiąc przy tym niczego złego strukturze włosa.

Urządzenie jest także idealne do masażu, gdyż w trakcie czesania masuje skórę głowy. Dzięki temu masażowi stymulowane są także cebulki włosów, co przekłada się na posiadanie mocnych, zdrowych i szybciej rosnących włosów.

Choć szczotka z dzikiego włosia działa zbawiennie na włosy, to nie zawsze odpowiada ona każdej kobiecie. Głównym problemem, który występuje to elektryzowanie włosów. Nie powinno się stosować jej po powrocie do domu z zimnego podwórka. Włosie z dzika w tej szczotce łatwo w chodzi w reakcję z włosami na głowie i je naelektryzuje. Taki stan rzeczy sprawia, że elektrony przechodzą z jednego ciała na drugie, a efektem tego są odstające włosy, jakby rażone piorunem – przeczytaj więcej na www.trena.pl

Jak uniknąć elektryzowania się włosów w szczotce ?

Aby zmniejszyć elektryzowanie się włosów trzeba zaopatrzyć się w odpowiednią odżywkę do włosów. Najlepiej do tego zadania nadaje się nawilżająca odżywka bądź przeciw puszeniu się włosów. Przed użyciem szczotkę trzeba dobrze umyć w tym preparacie, a później można z powodzeniem szczotkować włosy. Po takim zabiegu nie powinna już tak się elektryzować, bowiem składniki zawarte w tej odżywce działają na włosie z dzika bardzo podobnie jak na włosy u człowieka.

Na rynku istnieje wiele modeli szczotek z włosia dzika. Różnią się one między sobą gęstością, wielkością oraz zastosowaniem. Jedne są dobre tylko do czesania włosów, a inne do modelowania czy stylizowania.