Cicalfate Avene

Po kosmetykach aptecznych oczekujemy skoncentrowanego i efektywnego działania. Warto pochylić się nad Cicalfate Avene, to krem określany jako pewniak do zadań specjalnych. Sprawdza się szczególnie przy wszelkich podrażnieniach oraz w sytuacji, gdy konieczne jest przyspieszenie gojenia. Często wymienia się go jako must have w każdej kosmetyczce. 

Kosmetyki Avene Cicalfate.

Kosmetyki Avene Cicalfate to linia w całości opracowana z myślą o skórze podrażnionej i uszkodzonej, zarówno u niemowląt, dzieci, jak i dorosłych. Jak podaje producent krem Avene Cicalfate można stosować przy pieluszkowym zapaleniu skóry, ale sprawdzi się też po niewielkich zabiegach dermatologicznych, a nawet podczas pielęgnacji ran chirurgicznych. 

Seria Avene Cicalfate dedykowana jest zarówno dzieciom jak i dorosłym, przyspiesza proces regeneracji skóry wrażliwej, uszkodzonej i podrażnionej. Producent rekomenduje ją również dla skór atopowych.  Ponieważ cała seria zawiera zmikronizowany sukralfat, tlenek cynku, siarczan cynku i siarczan miedzi- wykazuje działanie antybakteryjne i regenerujące. Działanie Avene Cicalfate określane jest jako „naturalny ochronny plaster” na skórze. 

Charakterystyka kremu Avene Cicalfate.

Cicalfate ma dosyć gęstą konsystencję co może być pewną niedogodnością podczas aplikacji. Praktycznie pozbawiony jest zapachu, w pierwszej chwili po nałożeniu na skórę natłuszcza, ale później dosyć dobrze się wchłania. Dzięki dodatkowi wody termalnej, przynosi ukojenie suchej i ściągniętej skórze.