Bio oil – najważniejsze mity

Dzisiaj praktycznie na każdy temat funkcjonuje naprawdę wiele różnych mitów. Jakie nieprawidłowe informacje można znaleźć na temat bio oil? 

1) Bio oil całkowicie wyleczy blizny, nawet te stare

Niestety nie. Nie ma na świecie preparatu, który spowoduje całkowite zniknięcie starych blizn. Z drugiej jednak strony preparat ten naprawdę ładnie spowoduje wygojenie się zarastającej blizny i sprawi, że będzie ona mniejsza, mniej widoczna i bardziej elastyczna. Olejek ten zawiera bowiem ekstrakty roślinne oraz różne witaminy, w tym poważną dawkę witaminy E, co znacząco pomoże skórze się zregenerować. 

2) Bio oil to preparat tylko i wyłącznie na blizny

Niektórzy także mówią, że bio oil sprawdza się tylko i wyłącznie w przypadku blizn. Oczywiście jednak to nie jest w ogóle prawda. Bio oil z racji właśnie swojego składu, doskonale sprawdza się także w różnych innych problemach. Spośród nich można wymienić chociażby rozstępy, starzejącą się skórę czy też nierównomierny koloryt skóry. Pamiętać jednak należy, że preparat ten należy stosować przez minimum trzy miesiące, aby osiągnąć zadowalający efekt. 

3) Stosowania bio oil nie trzeba konsultować z lekarzem

Generalnie rzeczywiście – nie trzeba. Jest to preparat dostępny bez recepty. Czasem jednak warto dopytać się lekarza, w którym momencie gojenia się blizny można zastosować olejek, czy będzie to preparat odpowiedni, jak go stosować itp. Szczególnie jeśli obecna jest już jakaś choroba skóry itp. – wówczas konsultacja w zasadzie jest wskazana.