Peeling domowy lub z drogerii

Do peelingów nie trzeba już chyba przekonywać żadnej kobiety. To właśnie kosmetyk tego typu pozwala usunąć zrogowaciałą warstwę naskórka z twarzy oraz ciała. Do twarzy warto wybierać peeling raczej delikatny drobnoziarnisty, do ciała można natomiast spróbować używać kosmetyku odrobinę bardziej ścierającego. Jeżeli chodzi o stosowanie peelingu to nie ma tutaj wymówek – można sięgnąć po gotowy kosmetyk na przykład od bodyboom, albo zrobić bardziej ekonomiczny peeling w domu. Przyda się do tego cukier lub sól grubo ziarnista.

Doskonały peeling do ciała od bodyboom

Jeżeli chodzi o gotowe peelingi do ciała to z pewnością tego typu kosmetyki są dużo bardziej wygodne do korzystania na co dzień. Wystarczy opakowanie peelingu postawić pod prysznicem i używać w miarę regularnie, najlepiej dwa lub trzy razy w tygodniu. W tej roli świetnie sprawdza się na przykład peeling od znanej polskiej marki bodyboom, który ma uznanie nawet u gwiazd show-biznesu.

Przepis na domowy peeling


Jeżeli zakup peelingu nie wchodzi w grę ze względów finansowych, ten kosmetyk z powodzeniem można zrobić również samemu w domu. Wystarczy kupić sól gruboziarnista lub drobny cukier oraz jakiś ładnie pachnący olejek do ciała. Te dwa składniki trzeba po prostu ze sobą zmieszać. Uzyskaną pastę należy nałożyć na skórę i po prostu masować nią całe ciało. Taki peeling też dobrze sprawdzi się w swojej roli, chociaż wymaga po prostu przygotowania. Warto zobaczyć peeling cukrowy do ust