Peeling do ust — sposób na suche usta

Piękny uśmiech jest ozdobą twarzy. Chodzi w nim o zadbane i lśniące usta, na których nawet zwykła pomadka będzie się ładnie prezentować. Niestety nie zawsze łatwo utrzymać usta w dobrej kondycji. Zimna pogoda i wiatr skutecznie wysuszają usta. Nie służą im również choroby, podczas nich usta stają się suche i pękają. Jest to bardzo bolesne i wyglądają nieestetycznie. Później trudno doprowadzić je do dobrego stanu.

Dlaczego warto stosować scrub do ust?

Sucha skóra na ustach potrzebuje regularnego złuszczenia, by pozbyć się martwego i popękanego naskórka. Warto stosować scrub do ust regularnie oraz przed nałożeniem matowej szminki, ponieważ może ona wzmocnić efekt suchych ust. Suche i popękane usta powstają zazwyczaj w okresie zimowym. Nie jest to jednak jedyny czas, w którym warto o nie dbać. Usta podczas lata są narażone na działanie promieni słonecznych, które powodują ich przesuszanie. Peeling do ust połączony z delikatnym masażem poprawia ukrwienie ust. Gdy takie zabiegi będą regularne, usta staną się sprężyste.

peeling do ust

Jak zrobić peeling ust?

Zabieg na piękne usta nie jest skomplikowany. Wystarczy odpowiednio przygotować usta, przecierając je wacikiem nasączonym w płynie micelarnym lub w toniku. Następnie należy nałożyć wybrany scrub na usta i okrężnymi ruchami masować. Masaż powinien trwać kilka minut i być delikatny, by nie zrobić dodatkowych ran. Po skończonym masażu nie powinno zostać drobinek, ich ewentualny nadmiar można zmyć tonikiem albo wodą. Olejek z peelingu może zostać na ustach, dodatkowo je nawilżając.

 

Rodzaje peelingu do ust

Gotowy Peeling do ust można kupić w drogerii. Jednak gotowe kupione produkty mogą mieć wysoką zawartość konserwantów i barwników. Scrub do ust można samodzielnie wykonać w domu. Zazwyczaj jako podstawa do peelingów jest wykorzystywana kawa lub cukier. Do cukru lub kawy można dodać jakiś olej, może to być na przykład olej kokosowy lub z awokado. Dobrym nawilżaczem będzie też oliwa z oliwek. Można eksperymentować ze składnikami i patrzeć na to, czego usta potrzebują w danej chwili. Miód zregeneruje i odżywi usta, a olejek różany ma działanie antybakteryjne.