Kolczyki smiley – co trzeba o nich wiedzieć?

Istnieje wiele rodzajów piercingu, a ostatnimi czasy coraz większą popularnością cieszą się kolczyki smiley. Co ciekawe, są one widoczne tylko podczas mówienia lub uśmiechania się. Podpowiadamy, co należy wiedzieć o tym rodzaju piercingu.

Piercing smiley – najważniejsze informacje

Piercing typu smiley polega na przekłuwaniu wędzidełka górnej wargi. Jest to pionowy, trójkątny fałd błony śluzowej przebiegający od wewnętrznej strony górnej wargi. Z tego powodu takie kolczyki są widoczne tylko podczas szerokiego uśmiechu. Tego typu piercing jest niezwykle efektowny i pozwala wyróżnić się wśród innych osób. Co ważne, takie przekłuwanie nie sprawia najmniejszych problemów o ile jest wykonywane w profesjonalnym salonie. Warto zaznaczyć, że opisywany rodzaj piercingu nie jest możliwy w przypadku osób noszących aparaty na zęby. Poza tym nie sprawdzi u ludzi mających zbyt małe wędzidełka.

Kolczyki do piercingu smiley – rodzaje

Kolczyki smiley mogą przyjmować wiele form. Da się je nosić pojedynczo, ale najefektowniej prezentują się w parach. Dużą popularnością cieszą się kolczyki do smiley kulki, podkowy lub banana. Na rynku dostępne są modele w wielu kolorach, co ułatwia dopasowanie kolczyków do swoich indywidualnych preferencji. Warto dodać, że po wykonaniu przekłucia nie jest się skazanym na jeden konkretny kolczyk smiley. Można się decydować na ich systematyczną wymianę zgodnie z własnymi upodobaniami. Koszt przekłucia nie jest drogi, a takie kolczyki gwarantują niesamowity efekt wizualny.