ochrona przeciwsłoneczna

Jakie filtry przeciwsłoneczne są najlepsze?

Kiedy przychodzą wakacje, czas urlopów i upałów, to jednym z najczęstszych pytań jest, to o wybór odpowiedniego kremu na plażę, który zabezpieczy naszą skórę przed oparzeniami słonecznymi. Wybór jest bardzo duży i warto wiedzieć, co odróżnia konkretne filtry przeciwsłoneczne i jak dopierać kosmetyki, aby ochrona przeciwsłoneczna naszego ciała była jak najbardziej skuteczna. Zbyt intensywne wystawianie skóry na działanie promieni słonecznych naraża nas na zniszczenie skóry, nowotwory skóry oraz szybsze powstawanie zmarszczek. Możemy tego uniknąć, stosują na przykład krem z filtrem 50.

Jak wybierać filtr przeciwsłoneczny?

ochrona przeciwsłoneczna

Zanim świadomie wybierzemy odpowiedni dla siebie krem do opalania, powinniśmy poznać oznaczenia. Moc ochrony wyrażona jest poprze współczynnik SPF. Jest to współczynnik ochrony przeciwsłonecznej, który określa, jak wiele promieniowania UV dotrze do naszej skóry po jego zastosowaniu. Dlatego wybierając filtr przeciwsłoneczny, który ma zapewnić nam jak największą ochronę, musimy wybrać jak najwyższą wartość, na przykład krem z filtrem spf 50.
SPF do 15 uznawane jest za słabą ochronę. Pamiętajmy jednak, że skala ta nie rośnie proporcjonalnie. Krem SPF 30 nie jest dwa razy mocniejszy od SPF oznaczonego jako 15.

Jak skuteczne są filtry SPF?

Na skuteczność ochrony największy wpływ ma nasza  karnacja i rodzaj skóry. Do tego należy brać pod uwagę SPF oraz intensywność słońca. Dopiero takie informacje pozwolą nam na idealne dobrania właściwego filtra przeciwsłonecznego dla naszej skóry.