krem na rozstępy

Jaki krem na rozstępy?

Rozstępy to charakterystyczne zmiany skórne widoczne w postaci czerwonych pasm z powodu pękania włókien kolagenowych i elastynowych, co jest najczęściej konsekwencją gwałtownego rozciągania skóry w wyniku ciąży, otyłości czy nadmiernego rozrostu tkanki mięśniowej. Zwykle pojawiają się w obszarach takich jak: brzuch, uda, pośladki, piersi. W późniejszym etapie zaczynają blednąć, co oznacza, że utrwalają się i pozostają na skórze jako trwałe zmiany, które można usunąć wyłącznie za pomocą zabiegów kosmetologicznych. Wcześniej można stymulować skórę za pomocą kosmetyków.

Krem na rozstępy jako składnik właściwej pielęgnacji

Niezależnie od przyczyn rozstępów, krem na rozstępy należy jak najszybciej wprowadzić do codziennej pielęgnacji, aby uniknąć ich utrwalania. Dotyczy to również kobiet w ciąży, ale w ich przypadku należy sprawdzić, czy maść na rozstępy lub inny preparat jest bezpieczny dla kobiet w ciąży. Jeśli nie ma przeciwwskazań, można go używać zgodnie z zaleceniami producenta.

krem na rozstępy

Co zawierają kremy na rozstępy?

Krem przeciw rozstępom skutecznie pielęgnuje napiętą i przesuszoną skórę, redukując widoczność prążków poprzez kolejne działania. Przede wszystkim niweluje dokuczliwe uczucie swędzenia rozciągającej się skóry, a także pieczenie i uczucie dyskomfortu. Wspiera odnowę komórek i stymuluje regenerację skóry. Krem na rozstępy powinien zawierać starannie skomponowane składniki o właściwościach złuszczających naskórek, jak i oleje o silnym działaniu natłuszczającym i odżywczym. W związku z tym preparaty zawierają najczęściej:

  • witaminy E i C,
  • kwas foliowy,
  • kolagen. 

Preparaty należy nakładać na skórę codziennie, aż do zauważenia poprawy.