gęsty krem na dłoniach

Jaki krem do rąk stosować zimą?

Krem do rąk zapewnia odpowiednie nawilżenie i regeneruje. Chłodne zimowe powietrze sprawia, że skóra dłoni staje się spierzchnięta i sucha. Stres także pogarsza kondycję skóry, dlatego by uzyskać optymalne nawilżenie szczególnie podczas zimowej aury koniecznie trzeba stosować kremy do rąk.

Jakie cechy powinien mieć zimowy krem do rąk?

Przede wszystkim krem do rąk stosowany zimą powinien regenerować skórę, a także ją nawilżać. Nie można jednak zapominać o szkodliwym wpływie słońca. Nawet zimą promienie UV mogą szkodzić skórze. Podczas spacerów lub jazdy samochodem skóra dłoni jest narażona na przebarwienia, dlatego warto mieć pod ręką krem do rąk z filtrem UV, który ochroni dłonie podczas słonecznych zimowych dni. Popękana skóra dłoni to zmora podczas mrozów, a stosowanie kremów odżywczych pozwoli przyspieszyć gojenie i regenerację. Warto postawić na naturalne składniki, które lepiej się wchłaniają i działają dobroczynnie dla skóry. Wiele z nich ma także działanie przeciwstarzeniowe, co jest dodatkowym atutem.  

Czy krem do rąk wystarczy?

Kremy do rąk o gęstszej konsystencji (znajdziesz je na https://www.cocolita.pl/kremy-i-balsamy) świetnie sprawdzają się jako maska, które można stosować, by zregenerować skórę. Wystarczy wmasować w dłonie grubą warstwę i pozostawić na 30 minut, a efekt będzie oszałamiający. Doskonałym rozwiązaniem jest pozostawienie kremu na dłoniach na całą noc. Podczas wieczornej rutyny tuż przed spaniem nałożyć grubszą warstwę, a rano cieszyć się nawilżoną skórą. Obok łózka warto mieć więc krem do rąk z pompką, który jest niezwykle wygodny i będzie świetnie komponował się na nocnej szafce.

Kiedy stosować kremy do rąk?

Dzięki regularnemu stosowaniu kremów dłonie będą wyglądały młodo i pięknie, a skóra będzie zdrowa. Dlatego krem należy stosować jak najczęściej. Warto mieć go zawsze pod ręką, na umywalce, szafce nocnej i w torebce, a także w schowku samochodowym. Dzięki temu można pielęgnować ręce w każdej sytuacji. Tylko regularne stosowanie kremów do rąk przyniesie oczekiwane efekty, a skóra będzie jędrna i gładka.