fanola no orange

Jak utrzymać chłodny odcień platynowy włosów?

Platynowy blond to kolor włosów, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Nie ma w tym nic dziwnego, bo to kolor, na który trudno nie zwrócić uwagi. Naturalnie niemal nie występuje. Jednak jego utrzymanie jest dość trudne. Podczas codziennej pielęgnacji pigment może wypłukiwać się z włosów, co będzie powodowało ocieplanie się ich odcienia. Oznacza to, że z czasem włosy będą bardziej żółte. Co zrobić, by powstrzymać ten proces? Jak utrzymać chłodny odcień?

Używanie kosmetyków tonujących

W przypadku pielęgnacji włosów o platynowym odcieniu trzeba przede wszystkim używać kosmetyków tonujących. Powinny one mieć fioletowe lub niebieskie pigmenty, które będą ochładzały kolor. To ważne, bo zwykle z włosów farbowanych pigment z czasem wypłukuje się na skutek stosowania różnego rodzaju środków, w tym detergentów. Trzeba pamiętać, że przecież szampon do włosów jest właśnie detergentem. Nie ma więc możliwości uniknięcia używania go, ale można zmniejszyć negatywne skutki tego działania. Przede wszystkim warto mieć pod ręką kosmetyki Fanola. Nie ma potrzeby używać ich w codziennej pielęgnacji, ale bez wątpienia sięgnięcie po szampon tonujący raz w tygodniu poprawi koloryt włosów.

fanola no orange

Zawsze zgodnie z instrukcją

W przypadku używania kosmetyków tonujących zawsze trzeba bezwzględnie trzymać się instrukcji na opakowaniu. Seria Fanola No Yellow oraz seria Fanola No Orange są bezpieczne w użyciu i można stosować je w domowej łazience. Trzeba jednak pamiętać o środkach ostrożności takich jak założenie jednorazowych rękawiczek. W przeciwnym wypadku skóra na dłoniach może się zabarwić pigmentem. Dobrze jest też pamiętać o posmarowaniu kremem skóry na czole oraz uszach w pobliżu linii włosów. Zmniejszy to ryzyko pobrudzenia ich podczas aplikacji kosmetyku. Dla skuteczności serii Fanola No Yellow kluczowy jest czas utrzymywania specyfiku na włosach. Zawsze należy trzymać się instrukcji. W tym wypadku wystarczy tylko kilka minut, by osiągnąć pożądany efekt. Błędem może być zbyt szybkie zmycie kosmetyku lub trzymanie go zbyt długo.