stosowanie olejków na włosy

Jak olejować włosy, by były zdrowe i piękne?

Olejowanie włosów to rytuał, który nie tylko daje dużą przyjemność, ale przede wszystkim w znacznym stopniu wpływa na kondycję włosów. Co warto wiedzieć o olejkach do włosów i jak wybrać najlepszy?

Na czym polega olejowanie włosów?

Już starożytne Egipcjanki wiedziały, że chcąc chronić swoje włosy przed destrukcyjnym działaniem słońca warto wykorzystać olejki do włosów. Przesuszone włosy z rozdwojonymi końcówkami nie wyglądają atrakcyjnie. Olejek do włosów pozwala na utrzymanie odpowiedniej wilgotności włosa, dzięki czemu są lśniące i piękne.

Olejki do włosów zapobiegają wypadaniu włosów, wzmacniają cebulki oraz przyspieszają wzrost. Jednocześnie pomagają zadbać o skórę głowy. Olejek do włosów reguluje wydzielanie sebum, pomaga w walce z łupieżem oraz łagodzi stany zapalne i podrażnienia skóry głowy.

Włosy można olejować na sucho. Jest to najprostsza metoda, od której warto zacząć pielęgnację. Olejek nakładamy na nieumyte włosy. Trzeba jednak pamiętać, że nie mogą być one obciążone kosmetykami do stylizacji (pianka, żel czy lakier). Olejek do włosów warto zostawić na 1- 3 godziny. Następnie dokładnie myjemy głowę.

Olejowanie włosów można również przeprowadzić na wilgotnych włosach. Trzeba jednak pamiętać, by włosy były odsączone, gdyż nadmiar wody będzie spływał na ramiona.

Jaki olej do włosów wybrać?

Decydując się na olejowanie włosów należy rozpocząć od poszukiwania odpowiedniego olejku. Warto wiedzieć, że włosy mogą być niskoporowate, średnioporowate lub wysokoporowate. Każdy z tych rodzajów włosów potrzebuje innych kosmetyków.

Włosy wysokoporowate będą piękne gdy wykorzystamy olejek do włosów z pestek dyni, wiesiołka czy czarnuszki. Warto również zwrócić uwagę na olejek z ogórecznika lub konopny. Włosy średnioporowate można smarować olejkiem z oliwy, słonecznika, orzechów laskowych, pestek moreli czy rokitnika. Dla włosów niskoporowatych najlepszy będzie olejek kokosowy.

Decydując się na olejowanie włosów warto również zadbać o skórę głowy. Niewielką ilość olejku do włosów wcieramy w skórę głowy i wykonujemy delikatny masaż. Olejek można trzymać na głowie nawet całą noc.