akryl w proszku

Dlaczego warto wykorzystać proszek akrylowy?

Stylizacja wykonana z akrylu jest bardzo trwała nawet w trudnych warunkach. Tym, co odróżnia akryl od materiałów żelowych i hybrydowych, jest jego konsystencja. Luźne proszki ulegają samoaglomeracji po zmieszaniu z cieczą i nie wymagają polimeryzacji w lampie, jak w przypadku pozostałych dwóch metod. Akryl twardnieje pod wpływem powietrza. Gdy produkt zwiąże, wystarczy go rozwinąć, pokryć kolorem i stylizacja gotowa. Co jeszcze musisz wiedzieć kupując akryl w proszku? Jak go nakładać na paznokcie? W jaki sposób wykonywać zdobienia?

Jak aplikować proszek akrylowy?

Proces rozpoczynamy od zdezynfekowania rąk płynem do dezynfekcji. Następnie odepchnij naskórek patyczkiem i wypoleruj powierzchnię płytki blokiem polerskim. Kolejnym krokiem jest odtłuszczenie paznokci. Jeśli chcemy przedłużyć paznokcie, przyklejamy końcówki lub korzystamy z szablonu. uwaga! Dopasowaliśmy tipsy dokładnie do naturalnych paznokci i przykleiliśmy je na jednej połowie płytki. Następnie dokładnie opiłowujemy próg między końcówką a naturalnym paznokciem. Teraz czas na nałożenie masy akrylowej. Zanurz pędzel akrylowy w płynie, a następnie nałóż puder akrylowy. Otrzymane w ten sposób kuleczki akrylowe nakładamy na paznokcie, następnie nakładamy je na płytkę paznokcia.

proszek akrylowy

Jak wykonywać zdobienia akrylem w proszku?

W przypadku dekoracji ważne jest, aby akryl w proszku był dokładnie wypolerowany, prosty i bezbarwny. Na rynku można znaleźć różne rodzaje akryli. Kolorowe, ale także czysto białe dla Francuzów lub pokolenia baby boomers. Jednak w przypadku wystroju przypominającego sweter najlepiej sprawdzi się bezbarwny proszek akrylowy, ponieważ nadamy mu kolor w oparciu o jego prostą aplikację. Porządek jest również ważny przy zdobieniu pudrem akrylowym. Zawsze najpierw malujemy wzór, następnie odkurzamy go proszkiem akrylowym i pozostawiamy do utwardzenia! Koloryzowany produkt możemy też zmieszać z odrobiną pudru i posypać, ale to już zależy od Ciebie, tj. od tego, jak dobrze czujesz się w pracy i jaki efekt chcesz osiągnąć.