Czym się kierować, wybierając lampy do hybryd?

 

Rozpoczynanie działalności w branży kosmetycznej wymaga nabycia niezbędnej do tego celu wiedzy. Mowa tutaj nie tylko o poznaniu wszystkich niezbędnych kosmetyków, ale również o zaopatrzeniu się w specjalistyczny sprzęt. Aby móc zostać profesjonalną stylistką paznokci, konieczne są zwłaszcza lampy do hybryd. Po czym da się poznać godny uwagi egzemplarz?

Lampy do hybryd – UV czy LED?

Na rynku można kupić między innymi lampy UV, które wymagają regularnej wymiany żarówek, mniej więcej co 3-6 miesięcy. Zależy to przede wszystkim od częstotliwości użytkowania urządzenia. Istnieją również lampy LED, mające tylko jedną długość fali. Ich ogromną wadą jest fakt, iż nie są w stanie utwardzić każdego produktu. Sprawdzą się więc do użytku domowego, ale nie jest to najlepszy wybór do profesjonalnego salonu kosmetycznego. Najlepiej zdecydować się na lampy do hybryd UV/LED (https://makear.pl/pl/menu/lampy-798.html), posiadające aż dwie długości fali. To niesamowicie popularny wybór. Utwardzają bowiem wszystkie hybrydy oraz żele, pozwalając na stworzenie doskonałego manicure.

Jaka moc lampy do hybryd jest optymalna?

Na rynku dostępne są modele o mocy:

  • 24W,
  • 36W,
  • 48/24W.

Ostateczny wybór zależy oczywiście od planowanego zastosowania. W warunkach domowych 24W sprawdzi się doskonale, zwłaszcza na początku. W przypadku intensywnego użytkowania w salonie kosmetycznym, najlepiej zdecydować się na egzemplarz o mocy minimum 36W albo większej, co pozwoli zoptymalizować pracę.

Na co zwracać uwagę podczas zakupów?

Przede wszystkim powinno się kupować lampy do hybryd od znanych producentów. Zyskuje się wtedy pewność co do ich wysokiej jakości oraz długiej żywotności. Popularność nie bierze się bowiem znikąd. Warto poczytać opinie o poszczególnych modelach, dzięki czemu będzie się dało podjąć bardziej obiektywną decyzję. Można również poprosić o rekomendacje swoich znajomych, którzy pracują w branży kosmetycznej. Najlepiej jednak pozna się konkretny sprzęt podczas pracy z nim. Z tego powodu powinno się starannie wybrać lampę do hybryd, aby nie zniechęcić się do nauki zawodu już na samym początku.