Co trzeba wiedzieć o kremach pod oczy?

Wiele osób zastanawia się, w jaki wieku zacząć używać krem pod oczy. Bardzo istotne jest to, żeby był dostosowany do konkretnego typu ceru. Okazuje się, że wiele osób pomija krem pod oczy w pielęgnacji. Mowa tutaj zwłaszcza o osobach przed ukończeniem 25. roku życia. Jest to spory błąd, gdyż dzięki kremowi pod oczy można poprawić stan skóry. 

 

Krem pod oczy – co trzeba wiedzieć?

Po ukończeniu 30. roku życia skóra pod oczami jest cieńsza i delikatniejsza aniżeli w innych częściach twarzy, dlatego wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Co więcej, ma też znacznie mniej gruczołów łojowych. Z tego powodu jest znacznie podatniejsza na utratę wody, a co za tym idzie na wcześniejsze pojawienie się zmarszczek. Dlatego eksperci od pielęgnacji skóry zalecają włączyć krem pod oczy do codziennej pielęgnacji, o czym niestety nie każda osoba wie. Bardzo ważne jest to, żeby taki produkt kosmetyczny miał naturalny i przebadany skład. Dlatego kremy pod oczy najlepiej będzie kupować od renomowanego sprzedawcy – Sanbello.pl.

Sporo osób zastanawia się, czy krem pod oczy można zastąpić standardowym kremem do twarzy. Okazuje się, że nie jest to dobry pomysł. Według ekspertów zwykły krem na zmarszczki często zawiera zbyt wysokie stężenia substancji aktywnych, co nie jest dobre dla skóry pod oczami. Niestety taki produkt może spowodować delikatne podrażnienie wokół oczu. Należy też zdawać sobie sprawę z tego, że kremy do twarzy nie są też testowane pod kątek okulistycznych. Z tego powodu nie nadają się do pielęgnacji nadwrażliwej bądź alergicznej skóry pod oczami.

kremy pod oczy

Kremy pod oczy – o czym trzeba pamiętać?

W przypadku, gdy masz skłonność do podrażnień, powinieneś stawiać na specjalistyczne kosmetyki hipoalergiczne, najlepiej te, które pochodzą od uznanych producentów. Żeby dłużej zachować młody wygląd, trzeba pamiętać o kilku istotnych krokach pielęgnacyjnych. Przede wszystkim delikatna skóra wymaga ukierunkowanej pielęgnacji, o czym niestety nie każda osoba pamięta. Jak się okazuje, dobry krem pod oczy 30+ powinien mieć lekką formułę. Taki produkt kosmetyczny ma nawilżać mocniej aniżeli krem do twarzy.

Według ekspertów, dobrze dobrany krem pod oczy jest wymagany do stosowania wtedy, kiedy pojawiają się regularnie sińce oraz opuchlizna pod oczami. Produkt kosmetyczny mający wyspecjalizowany skład i chłodzący aplikator powinien skutecznie poradzić sobie z tego typu problemami.

Kremy pod oczy – podsumowanie

Jednym z pierwszych kroków prewencji zmarszczek pod oczami jest wprowadzenie do codziennej pielęgnacji stosowania kremu mającego solidną dawkę przeciwutleniaczy. Ważne jest też to, żeby taki produkt kosmetyczny miał naturalny skład i nie powodował alergii ani podrażnień. Z tego powodu najlepiej będzie go kupić w renomowanym sklepie z kosmetykami. Nie warto też na takim kremie oszczędzać. Okazuje się, że te tańsze często mają wątpliwy skład i mogą powodować podrażnienia skórne, czego przecież nikt nie chce. Ważne jest również to, żeby krem pod oczy stosować przed 30. rokiem życia, o czym nie każdy wie.