cleaner do paznokci

Cleanery do paznokci – charakterystyka i zastosowanie

Perfekcyjny manicure to najlepsza ozdoba kobiecych dłoni. Odpowiednia technika zdobienia paznokci oraz dobór stylowego wzoru pomogą w stworzeniu gustownej i oryginalnej stylizacji.

Cleaner do paznokci – co to takiego?

Cleaner do paznokci z Cocolity to produkt, który okaże się niezwykle pomocny przy wykonywaniu trwałego i efektownego manicure. Głównym zadaniem produktu tego typu jest odpowiednie przygotowanie płytki paznokcia. Cleanery do paznokci stosuje się zarówno przed aplikacją lakieru, jak i do przemycia utwardzonych lakierów hybrydowych. Zastosowanie odtłuszczacza przed rozpoczęciem wykonywania manicure zapewni lepszą przyczepność produktu, sprawi również, że kolejne warstwy kosmetyków lepiej się ze sobą połączą.

Stosowanie odtłuszczacza do paznokci zaraz po nałożeniu i utwardzeniu ostatniej warstwy lakieru hybrydowego ma z kolei za zadanie usunięcie lepkiej powłoki dyspersyjnej, dzięki czemu możliwym stanie się przedłużenie trwałości manicure oraz nadanie paznokciom intensywnego i trwałego połysku.

Cleanery do paznokci – podstawowe rodzaje

cleaner do paznokci

Wśród produktów przeznaczonych do skutecznego i bezpiecznego przygotowanie płytki paznokcia można znaleźć między innymi cleanery odtłuszczające. Odtłuszczacz do paznokci może zostać wzbogacony o składniki odżywcze takie jak witaminy, które dodatkowo wzmacniają delikatną płytkę paznokcia.

Na rynku, oprócz produktów przeznaczonych wyłącznie do odtłuszczania i odpowiedniego przygotowania płytki, można znaleźć także cleanery dedykowane manicure hybrydowemu. Preparaty tego typu są najlepszym sposobem na pozbycie się warstwy osadzającej się na lakierach utwardzanych światłem lampy. Warto pamiętać o tym, że cleanery przeznaczone do wykończenia manicure hybrydowego zawierają szereg wartościowych substancji, które pomagają w nawilżeniu płytki i skórek.

Odtłuszczacz do paznokci – jak nakładać?

Prawidłowe nałożenie odtłuszczacza do paznokci to niezwykle istotna kwestia, dzięki której możliwym stanie się uzyskanie efektu perfekcyjnego i trwałego manicure. Warto pamiętać o tym, że cleaner powinien zostać nałożony na każdy paznokieć – w przypadku produktu stosowanego przed nałożeniem lakieru koniecznie trzeba zadbać również o to, by na oczyszczonej płytce nie osadziły się żadne, nawet bardzo drobne zanieczyszczenia.