krem na rozstępy

Zastosowanie kremu na rozstępy w ciąży

Rozstępy to nic innego jak charakterystyczne przerwania włókien elastylowych w skórze. Wbrew pozorom problem ten dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Jednak to panie szczególnie przeżywają zmaganie się z problemami pojawiających się rozstępów, szczególnie w okresie prenatalnym.

Kiedy występują rozstępy?

Wbrew pozorom rozstępy to nie tylko problem kobiet w ciąży. Mogą one pojawić się u wielu osób i dotyczyć ludzi w różnym wieku. Dodatkowo problem rozstępów może dotyczyć zarówno osób prowadzących niezdrowy tryb życia, jak i sportowców.

Głównymi przyczynami powstawania rozstępów są czynniki genetyczne czy też działanie hormonów. Jest to uciążliwe szczególnie w okresie dojrzewania. Dodatkowo mogą one wystąpić podczas nagłego przyrostu masy ciała, a co za tym idzie rozciągania skóry. Na szczęście na rynku dostępne są różne środki wspomagające walkę z rozstępami. Krem na rozstępy to coraz chętniej stosowany preparat umożliwiający zniwelowanie niepożądanych skutków.

krem na rozstępy

Rozstępy w ciąży

Wiele kobiet w ciąży znacząco przybiera na masie. Powoduje to niejednokrotnie pojawienie się rozstępów. Wówczas konieczne jest często użycie specjalnych preparatów. Krem na rozstępy w ciąży służy do codziennej pielęgnacji skóry. Dzięki niemu skóra jest odpowiednio ujędrniana i regenerowana. Krew przeciw rozstępom w ciąży powinien być stosowany regularnie, ponieważ ma on za zadanie również wzmacniać i nawilżać skórę. Wykorzystanie takich kremów umożliwia zredukowanie skutków pojawienia się rozstępów.

Większość kobiet zaczyna stosować kremy na rozstępy w drugim trymestrze ciąży. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by stosować je wcześniej. Odżywiają one skórę wzmacniając ją i nawilżając, dlatego wczesne stosowanie takich kremów może przynieść dodatkowe wzmocnienie skóry.

Warto jednak pamiętać, że poza stosowaniem specjalnych kremów na rozstępy w ciąży, warto zadbać o odpowiednią dietę oraz wystarczającą ilość snu. Lekka aktywność fizyczna może również wpłynąć pozytywnie nie tylko na samopoczucie kobiety, ale również na stan jej skóry. Warto więc poza gotowymi rozwiązaniami w postaci kremów na rozstępy, dbać o zdrowie i stan skóry w tradycyjny sposób.

Rozstępy to nieestetycznie wyglądające rozciągnięcia skóry przypominające blizny. Większość kobiet stara się walczyć z nimi wykorzystując najróżniejsze dostępne na rynku preparaty. Warto jednak pamiętać, że niezmiernie istotna jest regularna pielęgnacja skóry oraz zapewnienie organizmowi odpowiednich substancji odżywczych.