Manicure hybrydowy krok po kroku

Paznokcie hybrydowe można robić samodzielnie w zaciszu domowym, a także w profesjonalnym salonie manicure. Przy każdym z tych sposobów trzeba pamiętać o higienie pracy oraz bezpieczeństwie. Należy używać wszystkich niezbędnych przedmiotów oraz kosmetyków w sposób do tego przeznaczony.

Paznokcie hybrydowe krok po kroku

Pierwszym krokiem robienia paznokci jest odsuwanie skórek oraz skracanie i spółkowanie paznokci. Następnym krokiem jest użycie bloczku polerskiego by zmatowić płytki paznokci. Podczas matowienia trzeba robić to delikatnie, aby nie uszkodzić płytek paznokci. Po matowieniu trzeba odtłuścić paznokcie i nałożyć na nie bazę pod hybrydę wyrównująca paznokieć, którą należy utwardzić w lampie z promieniami ultrafioletowymi. Kolejnym krokiem jest nałożenie pierwszej warstwy lakieru i jej utwardzenie. Aby dokładnie pokryć płytkę paznokcia czynność tą należy powtórzyć. Kolejnym i ostatnim już krokiem jest nałożenie i utwardzenie bezbarwnego lakieru, którego zadaniem jest ochrona przed uszkodzeniem hybrydy oraz nadanie jej połysku. Jeśli paznokcie nie mają połysku można je odtłuścić. Tak wykonane hybrydy krok po kroku powinny utrzymać się od 2 do 3 tygodni. Trwałość paznokci zależna jest od wykonanej pracy oraz od marki produktów jakie zostały użyte by hybrydę wykonać.
Maniciur hybrydowy nie naraża paznokci na częste ich zmywanie zwykłym zmywaczem tak jak podczas używania zwykłego lakieru. Jego trwałość pozwoli ochronić płytkę paznokcia, ale tylko jeśli hybryda jest zrobiona prawidłowo. Aby zdjąć lakier hybrydowy trzeba użyć frezarki lub acetonu.